Vastlapäeva/sõbrapäeva lumelinn 2021

Vastlapäeva/sõbrapäeva lumelinn 2021

Vastlapäev jääb nädala sisse, kuid kuna tegemist on kogupereüritusega, põimime omavahel sõbrapäeva ja vastlapäeva.

Tule ehita sõpradega vastlapäeva eel meie juures oma lumelinna osa!

Valentinipäev ehk sõbrapäev on armunute päev, mida tähistatakse 14. veebruaril. Valentinipäeval minnakse üsna tihti lilli ostma ja kingitusi tegema, sest lõppude lõpuks on tegemist võimalusega osutada headele sõpradele tähelepanu.

Vastlapäev on eesti rahvakalendris tuhkapäevale eelnev päev. Eesti vastlapäevakombestikku kuulub kelgutamine ning pikk kelguliug ennustab järgnevaks suveks head linakasvu. Samuti süüakse herne- või oasuppi ja vahukoorega vastlakuklit!

Selleks, et sõbrapäeva ning vastlapäeva sel aastal teisiti tähistada, on Elva vallas tore võimalus koos pere, kallima ja/või sõpradega koos midagi teha, kutsume huvilisi Ulila Suveaeda lumelinna ehitama. Pärast mida on võimalik lasta pikk vastlaliug! Iga ringkond saab vabad käed, milline ehitis just nende arvates lumelinnas olema peaks.

Lumelinna, vastlapäeva ja sõbrapäeva legendidest-kombestikust jutustab Eesti Põllumajandusmuuseumi külastusjuht.

Lisaks lumelinna ehitamisele, huvitavatele legendidele ja kombestikule, saab Suveaias uisutada ning soovi korral ka DJ plaadikeerutamise saatel kallimatega tantsida, sest kui linn valmis saab, valgustame selle ära ja avamispidu võib alata!

Osalejatele pakume ka sooja suppi, teed ja vastlakukleid!

Registreeri oma meeskond https://forms.gle/nRN5chbSwa8EXo6d9

Ürituse info:

https://www.facebook.com/events/553590692265816/