Näitus “Lapiline Balti kett ja Veevedajate kudumid”

Näitus “Lapiline Balti kett ja Veevedajate kudumid”

Meremäel tegutseva Meieselts Meroosi vedaja Sirje Pakler ja Vastseliina käsitööühingu juht Ilme Aim tulid mõttele, et lapitööga saab suurepäraselt tähistada ka Balti keti 30. aastapäeva. Ja et kaasa võiks haarata ka Läti ja Leedu käsitöömeistrid. Keegi tundis kedagi, kes tundis kedagi Lätist ja Leedust. Kirjad läksid teele. Ka üle Eesti kutsusid kohalikud eestvedajad inimesi käsitöö õpitubadesse meisterdama lapipilti endast või sõbrast, et nii saada osa suurest Eesti, Läti ja Leedu lapiketist. Lõpuks tuli kokku 281 lapipilti: 170 tööd Eestist, 66 Leedust ja 45 Lätist.

Eesti eri paigus juba näidatud Balti lapikett jõuab Puhja Seltsimajja jaanuarikuuks ja seda saab imetleda kolmekuningapäevast kuni 16. jaanuarini.

https://lood.delfi.ee/eestinaine/ajakirjalood/varvikirev-galerii-lapiline-balti-kett-lahendab-ja-uhendab?id=87162471&fbclid=IwAR1oRzeJBgBRB4MS0pqdMEh2dkHezs7Vx0xXTYhb5zKVS5FodsJD1f_BK2U

Kangakudumisring tegutseb Puhja Seltsimajas üle 60 aasta. Kui seltsimaja parklapoolsetes 2. korruse akendes põleb tuli, siis on teada, et keegi on telgede taga kudumas. Põlvkonnad on aastakümnete jooksul vahetunud, kuid seda aega, mil kaltsuvaip või mõni muu telgedel kootud ilu poleks moes ja vajalik, pole olnud. Viimased kümme aastat on ringil nimeks Veevedajad. Koos Balti keti lapitöödega saab näitusel näha ka kangakudujate viimase aja töid.