Kunstnik Leili Pure maalide näitus

Kunstnik Leili Pure maalide näitus

Leili Pure on sündinud (22.10.1936) Puhjas, siin kasvanud ja koolis käinud. Lõpetanud Tartu Kujutava Kunsti Kooli ja ERKI-i.

Leili Pure oli palju aastaid Kohtla-Järve lasteaia “Kirju-Mirju” kunstiõpetaja. Ta on olnud aastaid Kohtla-Järve Linnavalitsuse peakunstnik ning töötanud Tallinna Tehnikaülikooli Ida-Virumaa kolledžis õppejõuna. Leili on olnud mentoriks noortele õpetajatele ning õpetanud Kohtla-Järve lastele ilu märkamist. Leili pöörab suurt tähelepanu vene õppekeelega noorte lõimumisele Eesti ühiskonda.

Puhja Seltsimaja on Leili Pure maalide näitusi korraldanud ka varem. Kunstnik on osalenud nende näituste avamisel ja oma loomingu tutvustamisel.

Seekordne näitus on tänukummardus kodukandist võrsunud kunstnikule tema möödunud 85. aasta juubeli puhul. Väljapanekul on eksponeeritud 34 maali.

Õnne, tervist ja jätkuvat loomingulist lendu!

29. märtsil kell 18.00 toimub seltsimajas Ajalootund, mille seekordseks külaliseks on kunstnik Leili Pure. Huvilistel on võimalus osa saada näituse tutvustusest. Samuti kuuleme kunstniku mälestusi lapsepõlve- ja noorusaastatest Puhjas, kunstnikuks kujunemisest ning hilisemast loome- ja eluperioodist.