KultuuriKolmapäev, vol.6

KultuuriKolmapäev, vol.6

Ole tervitatud KultuuriSuvi 2021!

Igal kolmapäeval kell 19 tule Elva keskväljakule! Lisaks lahti olevatele kohvikutele saad nautida KultuuriKolmapäevade programmi. Ees ootavad erinevad kontserdid akordionistidelt, puhkpillidelt, kooridelt, tantsurühmadelt, erinevatelt rahvamajadelt ja kirjanduslik kohtumine huvitava inimesega 🙂

 

KultuuriKolmapäevade programm:

30. juuni – Elva Muusikakooli akordionistide ansambli 50. juubelikontsert

7. juuli – Klarnetisuve kontsert; Mustlaskontsert “Tabor tuleb külla”

14. juuli – Mathilde vanad seltskonna tantsud; Kumuška ja Adira “Kui kõik see lõppenud on kord”

21. juuli – Lähte NK kanneldajad ja ansambel; Kontsert Rõngu Rahvamaja kollektiividelt

28. juuli – Oma tekste loeb kirjanik Kristina Ruder ja musitseerib kitarrist Fred Rõigas

4. august – Kontsert Konguta Rahvamaja kollektiividelt

Kontsert on kaleidoskoop Eesti kultuurist. Kuulete ja näete rahvatantsu, ansambli- ja koorilaulu, saate tantsida Konguta kapelli pilli järgi ja kaasa laulda rahvalikke laule.

ESINEJAD:

Noorte segarühm Konts ja varvas. Noorte tantsurühma teeb eriliseks see, et noored ise panid oma rühma kokku ja viivad meie rahvakultuuri edasi.

Ansambel MESI. Te ju teate, milline on värske MESI? Selles on kokku sulanud suvine päike, mesilindude töö, värvilised lilleõied, magusad unelmad… Ansambel MESI alustas oma tegevust 2014. aasta novembris, mil 8 musikaalset naist ühinesid unistuste vokaalansambliks. Neid ühendab armastus laulmise ja magusate asjade vastu. Mesinaiste repertuaar koosneb väga erinevatest lugudest – on nii lõbusaid kui kurbi, isamaalisi, vallatuid ja õpetlikke, unistustest ja elust enesest, – meestele, naistele ja lastele ja lemmikloomadele- igaühele midagi!

Tantsurühm Pihlakobar. Memmede tantsurühm Pihlakobar tantsib juba 25. aastat. Nad on väga kokkuhoidev seltskkond, kes armastab tantsida. Nende kavas on lõbusad ja ilusad ning vanad ja uued rahvatantsud.

Konguta segakoor asutati 2004. aasta veebruaris. Koori eesmärkideks on koorimuusika populariseerimine ja inimestele läbi kontserttegevuse positiivsete emotsioonide jagamine. 2008. aastal osalesime populaarses telesaates “Laululahing”, kus jõudsime välja 1/2 finaali. 2010. aastal saime II koha Viimsi Jazz-Pop festivalil. Meie repertuaaris on nii klassikaline koori-muusika kui ka kaasaegne jazz-popp. Kooris laulab üle 20 inimese Elva vallast ja kaugemaltki.

Segarühm KAVALIK Tantsib folkloorseid ning stiliseeritud eesti rahvatantse, teiste rahvaste tantse, show- tantse ning seltskonnatantse. Naised kannavad Audru, mehed Tartu-Maarja rahvariideid. Rühmas tantsib hetkel 19 rahvatantsuhuvilist. Rühm on väga heal tasemel ning tantsinud kõikidel Eesti suurtel ja väiksematel tantsupidudel. Lisaks on esinetut paljudel rahvusvahelistel tantsufestivalidel.

Konguta Kapell loodi 2005.a kevadel, et arendada rahvamuusika traditsioone. Konguta kapell mängib rahvalikku muusikat. Meie lõbus laul ja rõõmus meel mõjub sageli ka Eestlastele positiivselt millest tingituna hakkavad inimesed tantsima ja laulma.

OOTAME KÕIK KONTSERDILE!

11. august

  • Kontsert Puhja Seltsimajalt;
  • Lõppkontsert vokaalansamblilt GREIP

18. august – Rakvere Teater “Lihtsalt, rõõmuks” (kultuurikeskuses, piletiga)