KultuuriKolmapäev, vol.2

KultuuriKolmapäev, vol.2

Ole tervitatud KultuuriSuvi 2021!

Igal kolmapäeval kell 19 tule Elva keskväljakule! Lisaks lahti olevatele kohvikutele saad nautida KultuuriKolmapäevade programmi. Ees ootavad erinevad kontserdid akordionistidelt, puhkpillidelt, kooridelt, tantsurühmadelt, erinevatelt rahvamajadelt ja kirjanduslik kohtumine huvitava inimesega 🙂

 

KultuuriKolmapäevade programm:

30. juuni – Elva Muusikakooli akordionistide ansambli 50. juubelikontsert

7. juuli

  • Klarnetisuve kontsert

XXII Klarnetisuvi toob Elvasse taas hulgaliselt puupuhkpilli huvilisi noori ja professionaalseid õpetajaid. Klarnetisuve raames toimub ka kaks kontserti. Avakontsert toimub KultuuriKolmapäevade raames 7.juulil algusega kell 19.

  • Mustlaskontsert “Tabor tuleb külla”

7.juulil kell 20 tuleb külla Mustlaslaulu- ja tantsuansambel Maljarka Tartust kontserdiga “Tabor tuleb külla”. Kontserdil näeb temperamentseid mustlastantse ja kuuleb venekeelset mustlaslaulu. See on väike eelsoojendus 9.juulil  ERM Hurda saalis toimuvale Maljarka 15. sünnipäeva kontserdile “Khelesa Maljarka khelesa”.

Maljarka sündis 2006 aastal Tartus Sansaara stuudio poolt korraldatud Lehti Kostabi mustlastantsu töötubadest, kes on Maljarka eestvedaja ja õpetaja Svetlana Zaikova esimene mustlastantsuõpetaja ja ansambli ristiema. Läbi 15. aasta on Maljarka Svetlana Zaikova eestvedamisel kasvanud väiksest trupist ansambliks, kust ei puudu ka mustlaslaul (juhendaja Annika Rahnu) ja meeste mustlastants. Svetlana on loonud sõprussidemed Ukrainas Kiievis tegutseva tantsugrupiga Dance Hayat ja Peterburis tegutseva mustlastantsuansambli Šatritsa ning korduvalt toonud nad ka Tartu lavalaudadele. Maljarka on lisaks Tartule käinud esinemas üle Eesti, osalenud rahvusvahelistel festivalidel Riias, Poolas, Venemaal.

14. juuli

  • Mathilde vanad seltskonna tantsud;
  • Kumuška ja Adira “Kui kõik see lõppenud on kord”

21. juuli

  • Lähte NK kanneldajad ja ansambel;
  • Kontsert Rõngu Rahvamaja kollektiividelt

28. juuli – Oma tekste loeb kirjanik Kristina Ruder ja musitseerib kitarrist Fred Rõigas

4. august – Kontsert Konguta Rahvamaja kollektiividelt

11. august

  • Kontsert Puhja Seltsimajalt;
  • Lõppkontsert vokaalansamblilt GREIP

18. august – Rakvere Teater “Lihtsalt, rõõmuks” (kultuurikeskuses, piletiga)