08.10.2021

Uus näitus Elva Kultuurikeskuses: Ave Kruusmaa “Lehemaania. Naine linnas ja maal”

Reedel, 1. oktoobril 2021 toimus Elva kultuurikeskuses kunstnik Ave Kruusmaa näituse avamine. Näitus kannab nimetust “Lehemaania. Naine linnas ja maal”.

Ave Kruusmaa seekordne näitus on pilguheit umbes 25 aasta jooksul seni nähtud ja nägemata – loomingule. Selle aja jooksul on kunstnik püüdnud avastada midagi uut – kuigi uus on alati unustatud vana ja maailm on endiselt ümmargune.

Näituse avamisel sõnas autor, et kunstitöö on tema jaoks iseendaga olemise võimalus: „Kui ma poen oma aidaateljeesse ja pintsel nagu töötab ise ja keegi nagu juhib sind ja see võrratu vabaduse tunne“. Eriti on Ave Kruusmaa kiindunud uude tehnikasse nö. lehemotiivi, millest kujunes ka näituse pealkiri –  lehemaania. Näituse avamisel olid kohal ja teda toetamas Ave loomingupartnerid, perekond ning sõbrad.

Ave on omandanud Tallinna Kergetööstustehnikumis käsitöömeistri ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis reklaami- ja meediakunstniku magistrikraadi. Praegune igapäevatöö koolis loovainete õpetajana annab talle võimaluse pidevalt midagi uut välja mõelda ja valmis meisterdada ning sütitada tegutsema ka kõiki teisi.

Näituste külastamine on kõigile tasuta Kultuurikeskuse lahtioleku aegadel 01. oktoobrist 30. novembrini.

 

Fotode autor Timo Arbeiter