30.12.2017
Elva Kultuurikeskus

Teeme kniksu mööduvale aastale ja tervitame uut

Meeletu hooga on läinud see 2017. Alles see oli, kui jooksime ajaga võidu, et rekonstrueeritud kultuurikeskus saaks valmis nii seest kui väljast. Meil on hea meel, et see nii läks, kuid nagu Tallinn, ei saa see päris valmis ilmselt kunagi, tuues alati esile miskit, mis võiks veel parem olla. Selle poole me püüdleme, et meie fännidel ja külalistel oleks alati super elamus, külastades Elva Kultuurikeskust.

Vaadates sellele tagasi on hea meel tõdeda, et keskuse on omaks võtnud meie kultuurikollektiivid, kes üles astunud erinevate kevad-, sügis- kui jõulukontsertidega kui veedavad oma õhtuid majas harjutades. Teie kannate edasi meie pärandkultuuri ning meil on hea meel olla partneriks teie tegemiste juures. Saame juba täna öelda, et hoog ei rauge ka uue aastanumbriga, kui mitmed kollektiivid on oma kontserdid juba kalendrisse pannud. Näiteks ootab teid 7.jaanuaril uut aastat tervitama Eesti Straussi Ühing oma traditsioonilise kontserdiga, kus sel korral astuvad üles Karmen Puis, Simo Breede ja Piia Paemurru.

Saame külalistele, kes usinasti teatreid ja kontserte külastavad, edastada kiidusõnad esinejate poolt. Nende sõnadega liituksime meiegi ja tunnustaksime, et olete leidnud oma kiirete päevatoimetuste juures mahti hetkeks aeg maha võtta ja kultuuri tulla nautima. Meie meelest ei oleks Andrus Vaariku, Tõnis Niinemetsa või Kaire Vilgatsi etteasted pooltki nii õnnestunud, kui publikum ei oleks oma osa andnud etenduse õnnestumisse. Uuel aastal tahame tuua teieni uusi ja põnevaid tegijaid, kuid ei unusta ära ka traditsioonilisi artiste, keda kohalik publik alati kõrgelt hinnanud.

Juba 16.jaanuaril on tulemas Eestis tuntud näitlejatarid Anne Paluver ja Pille Pürg, etendusega „Kohe näha, et vanad sõbrad“, kuhu tänaseks on jäänud veel viimased 22 piletit. Uuel aastal jätkub ka meie koostöö Rakvere teatriga, kes 24.jaanuaril ootab teid külastama lavastust metsiku lääne naistest nimega „Küllus“. Üks meie külastajatest palus edasi öelda, et sooviksid naisstaaride kõrval näha ka meeste kahurväge…nüüd on neid tulemas, seega tasub kindlasti vaatama tulla.

Uus aasta Eestis saab läbiva teemana kantud numbrist sada, kui meie riigil täitub nii väärikas sünniaasta. Siinkohal tahaks veel meenutada sünnipäevakingitusena Elva laulupidu, mis möödunud juunis meie lauluväljakul aset leidis, tuues kauni suveilma, tublid koorilauljad, rahvatantsijad ja muusikud koos teiste artistidega, laulukaare alla ning andsid suurepärase kontserdi, mida meenutada veel järgmised sada, kui mitte rohkem, aastat. Pidulike sündmustega jätkame ka juubeli aastal, kui 27.jaanuaril astuvad kultuurikeskuses etendusega „Meie aja lugu“ üles tantsuansamblid Tarbatu ja Sõpus, segakoor Rõõmusõõm ning Väägvere külalapell. Uuel aastal möödub 80 aastat ka Elva linnaõiguste saamisest, mida tähistame traditsiooniliselt mai alguses mitmete sündmustega. Seega jagub juubeli hõngu nii linna kui riigi tasandil terveks aastaks.

Tahaksime tänada kõiki oma koostööpartnereid viljaka töö eest, mida kindlasti jätkata tulevikus. Kõiki oma kliente, külalisi, toetajaid, et teil hoog ei raugeks ja olete alati oodatud. Kes veel meie juurde ei ole jõudnud, siis olete igati teretulnud. Anname endast parima, et kõik oleks sama hea ja veel parem uuel aastal.

Kohtumiseni Elva Kultuurikeskuses!

PS! Kes veel otsib, mida aastavahetusel teha, siis Elva Kultuurikeskuses toimub vahva pidu, koos Venno Loosaare, Mahavoki, showtantsijate ja DJ Vahur Kollomiga. Tule saada vana ja tervita uut aastat väärikalt!