12.01.2019

Soovime sündmusrohket uut aastat!

Me loodame, et teie uus aasta on alanud väga edukalt ning kõik uusaastalubadused on juba töösse läinud. Ega meiegi loorberile puhkama ole jäänud ning jätkame samas vaimus, pakkumaks teile 2019.aastal meeleolukaid sündmusi, millest osa saada. Kui sa lubasid uuel aastal olla kraad kultuursem, kui möödunud aasta, siis tegime sulle väikese spikri, millest alustada.

Tulles vastu rahva soovile, oleme käesoleval aastal planeerinud oma kavasse mõned filminäitamised. Juba 17.jaanuaril, kell 12:00 on võimalik näha dokumentaalfilmi Peeter Volkonskist, mis kannab nime „Viimane vürst“. Pääsme saab lunastada kohapeal ning maksab 3€.

Kaks päeva hiljem, 19.jaanuaril, kell 12:00, astuvad Elva Kultuurikeskuse lavalaudadele Konguta lavalapsed. Esitamisele tuleb Aire Pajuri noorteetendus „Suveunistus“. Eks ole seda talve juba küll olnud ning paras aeg on hakata taaskord suvest unistama. Rahvasuu ju räägib, et kui jõulud läbi, on jaanipäev ukse ees. Sissepääs on vaba annetus Janno Puusepa fondi toetuseks.

Mis asi on gipsy-jazz? Ei tea. Siis ootame teid 20.jaanuaril, kell 18:00 Elva Kultuurikeskusesse. Tehes väikest taustauuringut, selgub, et tegemist on muusikastiiliga, mis sai alguse 1930′ aastatel kitarristi Django Reinhardti ja viiuldaja Stephane Grappelli poolt – seda stiili iseloomustavad virtuoossus, lihtsus, kiirus ja mahe puitinstrumentidest tingitud kõla. Just sellist muusikat pakub teile Eesti esimene gipsy-jazzi kollektiiv Titoks. Koosseisu kuuluvad Kristjan Rudanovski, viilulil, Jaanis Kill, kitarril ning Robert Nõmmann, kontrabassil. Piletid, hinnaga 5€, on müügil Piletimaailmas.

Elva Vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakond korraldab 25. jaanuaril, kell 11 Elva Kultuurikeskuses,  Elva valla üldplaneeringu koostamise protsessi raames konverentsi “Kuidas luua ruumi, milles elame?”. Konverentsi eesmärk on koos oma valdkonna spetsialistidega arutada ruumiloome ja planeerimise teemadel laiemalt. Kui sulle läheb korda, kuidas näeb välja meie valla ruum, siis oled igati oodatud osa võtma. Vajalik eelregistreerimine.

Möödunud aastal menukas olnud eakate tantsuline puhkeõhtu jätkub ka käesoleval aastal ning esimene kokkusaamine leiab aset 27.jaanuaril, kell 14:00. Sel korral astuvad üles Sirje ja Rein Kurg ning meelelahutust pakuvad Valguta Nägusad Moorid. Õhtut juhib legendaarne Juta Tigane. Pileti hinnaks 5€, müügil kohapeal ja eelmüügis Elva Kultuurikeskuses.

Veel enne kui jaanuarile saame joone alla tõmmata, on kõigil võimalus teha üks heategu ning annetus meie verepanka. Nii mõnedki varud on üsna kriitilises seisus, mistõttu ootab Tartu Ülikooli kliinikumi Verekeskus teid annetama. Doonoripäev toimub 31.jaanuaril, kell 11:00 – 14:00. Kaasa võtta isikuttõendav dokument. Täpsemat infot doonoriks olemise kohta leiad siit.

Selline see jaanuar tuleb. Jälgi kindlasti meie kodulehte, hoidmaks kursis kõige toimuvaga, sest kevadele läheme vastu väga huvitavate sündmustega, millest meie ilma küll ei taha jääda.