26.03.2017
Elva Kultuurikeskus

Plirts plärts märts on läbi saamas

Heidame pilgu möödunud kuu Elva Kultuuriskeskuse tegemistele ning anname vihjeid eelolevaks kuuks. 

11.märts läheb ajalikku, kui üks edukas pidupäev. Külalistele korraldatud kultuurikeskuse avapeol astus üles legendaarne Anne Veski. Vahepala pakkusid Shate tantsukool ja üle südaöö viis peo Dj. Marek Peterson. Tõsiasi, et kontsert oli peaaegu kuu aega varem välja müüdud, tõi kaasa nii mõnegi nördinud fänni, kuid nii see on, et isegi suuremal saalil on omad limiidid ning turvalisuse huvides tuleb järgida ette antud mahte.

Esimesed külalised ootasid kannatamatult ukse taga juba enne kella kuut, kahjuks tuli veel tegeleda mitmete ettevalmistustega. Pool seitse tegime uksed siiski lahti, et külalised ennast ära ei külmetaks. Tarmukaid tulijaid leidus teisigi ning järgmine poolteist tundi täitis maja rõõmsameelsete külalistega. Anne astus lavale lubatud ajal ning „Atmosfäär“ juhatas peo sisse. Kui esmalt oldi tiba nördinud, et istekohti pole piisavalt, siis pärast esimest lugu oli pool tribüüni tühi ning poogna keerutamiseks tuli endale ruumi teha tantsuplatsil.

Vahepeal käisid tantsuplatsil Shate tantsukooli neiud, kes andsid super etteasted ning külalised elasid, mobiiltelefonid käes, kaasa. Hea meel oli näha rõõmsas meeleolus külalisi, kelle üle jätkus kiidusõnu ka esinejatel. Lillesülemid, tänusõnad ning lubadus naasta. lõpetasid kontserdi enne südaööd. Retrodisko kestis tublisti mitu tundi ning viimaste külaliste lahkete tänusõnadega saime peo õnnestunuks lugeda.

Ainult loetud päevad hiljem saabus uuenenud keskusesse Rakvere Teater etendusega „Maalermeister“. Taaskord oli etendus peaaegu välja müüdud, jättes saali peale mõned üksikud vabad kohad. Tõenäoliselt valmistab külastajatele kerget tuska tõsiasi, et tuleb oodata piletikontrolli või garderoobi järjekorras. Kuid, eks selliseid asju tule teisteski kultuuriasutustest ette, sh nüüd ka Elvas. Võime eeldada, et külastajad jäid etendusega rahule, sest heatujulist naeru kõlas nii saalis kui maja koridorides.

Sel nädalal käisid meil soolaleival Tartumaa kultuuritööajad ning panid proovile meie juhataja, nõukogu esimehe ja linnapea ehitamisoskused. Tulemus oli sama edukas, kui kultuurikeskuse projekt ja kõik lahkusid oma „majaga“. Edasi mindi juba tõsisematel teemadel, kus Rahvakultuurikeskuse vaimse kultuuripärandi spetsialist andis ülevaate, mis siis ikkagi on see kultuuripärand, et rühmatööna välja selgitada Tartumaa vaimset kultuuripärandit. Üksmeelselt leiti, et esmalt meenub ikka Emajõgi ja kaunis loodus, seejärel see müstiline Tartu Vaim, koos Ülikooliga. Pikas nimekirjas leidus veel teisi põnevaid artikleid. Suured tänud heade soovide ja suveniiride eest.
24.märts käisid kevadet toomas Pille Lille muusikafondi noored muusikud Neeme Ots ja Ralf Taal:

Veel enne kui kuule joone alla tõmbame, toob uus nädal meie majja suurel hulgal väikeseid näitlejahakatisi üle maakonna, kui toimub järjekordne Mitteteatrite festival.

Aprillis toimub meil kontserte, etendusi nii kohalike kui külaliste poolt. Naljakuu esimesel päeval toimub segakoor Ave kevadkontsert. 7.aprillil tuleb külla Kaunimate Aastate Vennaskond, kuhu on veel saada mõned üksikud lisakoha pääsmed, istekohad on tänaseks välja müüdud. 8.aprillil toimub eelkooliealiste lauluvõistlus, kuhu sel aastal oli üle ootuste edukas eelregistreering. 23.aprillil kutsub endaga Kultuurikeskuse ateljeesse vestlema Epp Maria Kokamägi, kelle kaunid maalid on avamisest saadik seinu kaunistanud. 24.aprillil tuleb Prantsusmaalt Jazzkaare raames Elvasse ansambel Papanosh, kuhu on veel pileteid saada Piletilevi müügikeskkonnas.

Hoidke meie tegemistel pilku peal läbi kodulehe ja sotsiaalmeedia.