23.02.2018
Elva Kultuurikeskus

Palju õnne meie Leale!

Aastal, mil Eesti Vabariik tähistab 100. sünnipäeva, omistatakse Elva Kultuurikeskuse kultuurispetsialist Lea Kurvitsale Kultuuritähe tunnustus.

Kes on Lea?

Lea on Eesti ja Elva pärandkultuuri edasiviija. Kui räägime Elva linnas ja piirkonnas kultuurist või rahvatantsust, siis ei saa me üle ega ümber Least. 2005.aasta sügisel asus ta Elvasse kultuurivaldkonda tööle. Sellest ajast peale on ta elavdanud kohalikku kultuurielu, mille eest tunnustatakse teda Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeval Kultuuritähe preemiaga.

Mille kõigega Lea on hakkama saanud?

2018.aastal tähistame Tartumaa lustitantsimise 20. aastapäeva, mis on alates 2006. aastast Lea vedada olnud. Tänu Leale ja tema meeskonnale toimuvad igal aastal erinevad konkurssid nagu: Looduslaul, Lepatriinu lauluvõistlus, Mitteteatrite festival ja märkimata ei saa jätta Kultuurirahva pidu. Lea juhendab kolme rahvatantsu kollektiivi. Tänasel päeval on temast saanud tantsujuhtide mentor, Lea on olnud tantsupidude liigijuht, EUROPEADE festivali (Rahvakultuuri festival, mis ühendab Euroopa erinevate rahvaste kultuuri, toimub igal aastal erinevas riigis) tantsude liigijuht. Tema kaastöötajad usuvad, et ta suudab ka karu rahvatantsu panna tantsima. Neid saavutusi jääkski lugema!

Kärdiga mõtlesime ja pähe tuli: Best dancemom!

Mari-Liis Kurvits, Kärt Kurvits
Lea tütred

Ma kohe ei oska nii hoobilt Lead iseloomustada. Ehk öelda mõned märksõnad? Kui ma nii mõtlema hakkan, siis esimesena lööb pähe “rahulik”.

Sõbranna ja endine Sinilind
Liivi Raidve

Ääretult positiivne, meeletult rahulik , abivalmis ja alati kahe jalaga maapeal.

SA Elva Kultuur juhataja,
Kätlin Saarela

Palju palju õnne ja sama säraga edasi Lea!

soovib: Elva Kultuurikeskuse kollektiiv