03.06.2017

Kultuurisuvi on alanud

Kui suvitajate jaoks on juuni alanud ehk juba traditsiooniliselt, vähe jahedama ilmaga, siis erinevad harrastajatest kultuurikollektiivid suunduvad vaikselt suvepuhkusele või valmistuvad suurteks festivalideks. Sellest hoolimata elav kultuurielu seisma ei jää. Teeme väikese ülevaate, mis ees ootamas.

Täna, 03.juuni, on meil toimumas taas parklas laat, kes veel ei ole jõudnud külastama, siis jõuab. Vastselt on avatud meie galeriis ka uus näitus. Kohalik hobifotograaf Kalju Tähiste on üles pildistanud ulatusliku galerii endise Huviala-ja Kultuurikeskus Sinilind rekonstrueerimisprotsessist Elva Kultuurikeskuseks. Näitust saab külastada turismiinfopunkti lahtiolekuaegadel.

Kolmapäeval, 7.juunil, astub meie maja lavale Tõnis Niinemets monoetendusega #hommeontäna. Juba mõned päevad tagasi sai etendus välja müüdud koos lisakohtadega. Veel enne kui meie suvelavadele sõna anname, korraldame koostöös Elva Huviala-ja Koolituskeskusega kandlekontserdi “Pärimusega käsikäes”. Kontsert leiab aset 9.juunil, kell 18. 

10. juuni on päev, mil pöörame erilist tähelepanu meie Eesti 100-le sünnipäevale. Toimub Elva Laulupidu “Pühendus”, mis toob kokku 1400 esinejat üle terve riigi. Repertuaaris kõlavad nii tuntud viisid isamaalistest lauludest kuni tänapäeva lemmikuteni. Külalissolistina astub üles Ott Lepland. Kell 16:00 süüdatakse laulupeo tuli Elva juubelikivi (Pikk 2) juures ning 16:30 alustab oma teekonda rongkäik Elva Kultuurikeskusest. Saadaval on nii üksik-kui perepääsmed Piletimaailma müügikeskkonnas

14. juunil mälestame juuniküüditamise sündmusi küüditatute mälestuskivi juures.
Siit liigume edasi hoopis rõõmsamatel teemadel, kui kalendrist vaatab vastu jaanipäev. Need mõned päevad on näidanud, et traditsioonilises ilmas pettuma ei pea. Vaadates tänagi Gismeteo ilmaportaali lubatakse jaaniks sooja küll kahekohaliste numbritega, kuid ikka koos vihmaga. Pidu toimub meil iga ilmaga, küll aga soovitame riietuda vastavalt sellele, mis aknast paistab. Kergitades saladusloori siis õhtut tuleb meil juhtima inimene, kes Elvas ilmselt väga tutvustamist ei vaja, küll on ta pikki aastaid kandnud hoopis teist rolli. Tantsuks mängib mitmel korral parimaks pulmabändiks valitud Sleepwalkers. Programmiga alustame kell 20:00.

Veel enne, kui esimene suvekuu joone alla saab, tuleb Elvasse kaunist muusikat tooma Eesti Interpreetide Liidu sulest Mari-Liis Päkk ja Peep Lassmanna. Mari-Liis lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli cum laude’ga Professor Mare Teearu viiuliklassis 2003. aastal. Peep on üks väljapaistvamaid eesti pianiste, kes on hinnatud nii solisti kui ka ansamblipartnerina. Esitamisele tuleb Ernest Bloch – „Nigun“, Sergei Prokofjev – Sonaat nr. 2, f-moll viiulile ja klaverile, Luciano Berio – Sequenza VIII soolo viiulile, Maurice Ravel – Sonaat viiulile ja klaverile G-duur. Kontserd toimub Elva Linnavalitususe saalis 28.juuni, kell 18:00. Pilet 3€/5€, müügil kohapeal.

Juulis on meil tulemas nii teatrit, kontserte, rallit ja kõike muud. Hoidke endid ikka kursus läbi meie sotsiaaleediakanalite ning kohtume Elvas!