07.07.2017

Kultuurisuve juuni nüüd mööda kihutas

Kui muidu aru ei saa, et aeg lendab, siis suvekuude möödakihutamine on küll üsna selge märk. Teeme väikese ülevaate mis meil juunis toimus ning mida endaga juuli kaasa toob. 

Jaanikuu esimene nädal tõi meie majja 2016. aasta parimaks meelelahutajaks valitud näitleja Tõnis Niinemetsa oma monotükiga „Homme on täna“. Lisakohtadeni välja müüdud etenduses ei pidanud pettuma. Esimestest hetketest alates täitus saal naeruga ning nii kestis see kaks tundi. Tõnis ei olnud kade ja pärast etendust sai soovi korral temaga pilti teha, millest haarasid kinni nii Elva linna- kui abilinnapea. Ei taha küll sündmustest ette rutata, aga Elva jättis artistile väga hea mulje ja läbi käis mõte, et siia võiks naasta.

Selle aasta kultuurisuve üks emotsionaalsemaid hetki oli kindlasti Elva Laulupidu, mille linn kinkis Eestile 100-ndaks aastapäevaks. Laulukaare alla kogunes üle 1400 esineja nii meilt kui mujalt. Peo teemaks Eesti minevik, olevik ja tulevik. Tuli süüdati linna juubelikivi juures, tähistades piduliku sündmuse algust. Mis sobiks siia veel paremini, kui rong, mis viib esinejad läbi kesklinna peopaika? Nii see läks, et pool tunnikest enne kontserdi algust saabusid esinejad üksteise järel lauluväljakule. Esimesi saabujaid ehmatas ehk peaaegu tühi publikuosa, kuid peo alguseks oli piletisaba suisa tänavani. Sooja vastuvõtu osaliseks sai külalissolist Ott Lepland, kelle esitatud „Kuula“ ning „Koit“ kordamisele läksid. Täname kõiki, kes osalesid, panustasid ja osa said, ilma teieta ei oleks sellist suurepärast kingitust kindlasti teha õnnestunud.

Traditsiooniliselt tähistasime sel aastal männilinnas jaaniõhtut õigel päeval. Paistab, et keegi on üsna soosivas seisus ilmataadi juures, sest oodatud vihm jäi tulemata. Meie programmist ei puudunud seltskondlikud mängud, hea šašlõkk, jaanilõke ning esimesest noodist tantsutanud ansambel Sleepwalkers. Neid muusikuid võiks teine kordki tantsitama kutsuda!

Heinakuu esimesel nädalal astusid Elva laulukaare all üles Komöödiateatri näitlejad tükiga „Elagu eurotoetused“. Neile lisandub sel kuul veel Suve Suur Juubelituur koos mitmete tuntud lauljatega, kes tähistamas oma ümmargusi sünnipäevi ning kuu teises pooles vallutab lauluväljaku MTJ, kes tähistab oma 35-ndat tegutsemisaastat. Pileteid sündmustele saab Piletilevi keskkonnas ning Elva Kultuurikeskuse piletikassas.

Juba eile (6. juuli) saabus Elva Kultuurikeskuse õuele Viktor Nikulini tsirkus, kes annab eeloleval laupäeval ühe etenduse, algusega kell 17 ning pühapäeval teise etenduse, algusega kell 16. Piletite müük tsirkuse kassas. Järgmisel nädalal on märksõnaks lapsed, kui taaskord toimub Elvas Klarnetisuvi. Avakontserdi toimumiskoha au on sel korral Elva Kultuurikeskusel, kuhu ootame teid 12.juulil, kell 19. Järgmisel päeval kutsume teid osa saama EV 100 raames toimuvast perepäevast „Lastevabariik“. Sel päeval saabub Kultuurikeskuse parklasse spetsiaalne lava koos labürint mänguala ja töötubadega. Programmiga alustatakse kell 14 ning tegevust jagub mitmeks tunniks. Samal õhtul toimub keskuse kõlakojas Klarnetisuve vabaõhukontsert, algusega 18:30.

Ei saa me läbi rallita ka sel suvel. Kui kahel viimasel aastal oleme kihutamas näinud Rally Estonia osalejaid, siis sel aastal täidavad mootorimüraga linna Tartu Rally osalejad. Rallikatse ise algab kell 15, kuid enne seda esinevad pealtvaatajatele Kultuurikeskuse juures GRES Macieira De Quro-Kuldõunapuu.

Kultuuri jagub kompaktses Elvas ju igale poole. Seetõttu ootame teid 27. juulil kell 19 Tartumaa Tervisespordikeskuse Metsatuppa, kus Elva Väepäevade võtmes toimub Väelaulude kontsert. Vägevaid laule tulevad esitama Triinu Taul ja Indigolapsed. Piletid müügil Piletimaailma müügikeskkonnas.

Valikuid kultuuri nautida suvises Eesti on mitmeid, kuid ootame teid ikka ja jälle osoonirikkas Elvas.