27.03.2019
Elva Kultuurikeskus

Kevadised kultuurielamuste soovitused aprilli kuuks

Nüüd on ta siis käes, see kevad muidugi! Ühes sellega on alanud ka Elva Kesk tänava rekonstrueerimine, mis mõjutab ligipääsu Kultuurikeskusele. Püüame teid kursis hoida eelseisvate sündmuste raames, kuid põhjaliku ülevaate saate vastavast blogist. See aga ei taksita meil eelseisvaks kuuks erinevaid sündmusi pakkumast, viska pilk peale ning ootame teid ikka ja jälle kultuuri nautima.

Esmaspäeval, 1.aprillil, saab meie galeriisse üles uus näitus, milleks on Merle Kannuse ja Erki Kannuse kunstinäitus „Reaalne & sürreaalne“. Merle on omandanud hariduse Eesti Kunsti Akadeemias ning pidanud väga erinevaid ameteid, mille kõrvalt teinud ka kunsti. Personaal-ja grupinäituste loetelu on muljetavaldav, millega saate tutvuda tema kodulehel. Erki on samast alma mater-ist, küll klaasikunsti osakonnast. Tema näituste loetelu on sama rikkalik kui Merlel. Peale selle on teda tunnustatud naivistlike piltide loomise eest. Jääme näitust põnevusega ootama ning teil on nendega võimalik tutvuda juba teisipäeval.

Jürikuu sündmuste avalöök kuulub hoopis laululastele, vanuses 4-7.aastat, kes 6.aprillil astuvad üles laulukonkursil „Lepatriinu“. Eelregistreerimine on tänaseks lõppenud, kuigi mõnes vanuserühmas võib veel olla mõni üksik vaba koht. Pealtvaatajatele soovitame tulla toetama noori talente, sest just siit võib alata andekate noorte tähelend. Võistlus algab kell 11, Elva Kultuurikeskuses.

Juba järgmisel päeval, 7.aprillil, kell 17, astub Elva Kultuurikeskuses üles kollektiiv maakera kuklapoolelt – Austraaliast. Andeks folkmuusik Kaurna Cronin koos oma bändiga toob päikeselist indie-folk-rock muusikat ka siia põhjamaisesse kevadesse. Bändi loomingust saab aimu kodulehe või Youtube vahendusel, mis peamine Elva Kultuurikeskuses! Piletid on müügil Piletimaailmas, kõigest 8€/tk. Ideaalne viis premeerida end nädala lõpus meeleoluka kontsertelamusega!

10. aprillil ootame majja kõiki lapsi ja lapsemeelseid saamaks osa Pihkva tsirkuse etendusest „Barrameo“. Selles imelises maailmas on võimalik kohtuda 3-meetrine transformeeri Bumblebee-ga, salapäraste inglite ja žonglööridega. Visuaale ja efekte täis show-s on lavale oodata ka dresseeritud kasse ning loomulikult ei puudu ka kloun. Etendus algab kell 18:00 ning piletid saadaval kohapeal, küll aga saab pääsmeid broneerida helistades 57856008 või 58129838. Pääsme hind 8€!

11. aprillil oleks pidanud aset leidma VAT Teatri etendus „Dekameron“. Kahjuks on etendus tänaseks korraldaja poolt tühistatud, seoses publiku vähese huviga. Kes etendust siiski väga näha soovib, siis homme, 28.märtsil saab seda näha Tartu Uues Teatris. Eelmüügist ostetud piletid ostetakse tagasi.

Kas teadsite, et Elva Gümnaasiumis on toimunud muusikanädal juba kümme korda? Selle aasta pidulik lõpukontsert leiab aset 12.aprillil, kell 19, Elva Kultuurikeskuses, kui lavale tuleb ei keegi muu kui Daniel Levi koos oma bändiga. Suur kummardus muusikanädala korraldajatele ning läbiviijatele! Tee sinagi kummardus eesti muusikale ning osta pilet Elva Kultuurikeskuse piletikassast, mis juba on saadaval! Täispileti hind 15€, õpilasele ja eakatele 10€. Kohtumiseni!

13. aprillil saab kuulata kaunist klaverimuusikat, kui Elva Muusikakooli võistumängimise konkursi „Arbi klaver“ lõppkontsert toimub Elva Kultuurikeskuses, algusega kell 12. Muusikakooli lapsi tasub vaatama-kuulama tulla ka 18.aprillil, kui toimub juba, vist oleks kohane öelda traditsiooniline, kontsert „Rütmimaagia“. Alguseks kell 18:00

Kellel veel palju kiidetud menufilm „Tõde ja Õigus“ nägemata, saab selle puuduse likvideerida 17.aprillil, kell 12, kui projektikino raames näitame seda Elva Kultuurikeskuses. A.H. Tammsaare surematu teose ekraniseering räägib Vargamäe uuest ja järeleandmatust peremehest, kes peab võitlema raske töö, kiusliku naabri ja omaenda tõekspidamistega, et oma söötis ja vilets maa viljakaks muuta. Ja et tõde ja õigus jumala poolt mahajäetud paigas jalule seada. Täispilet 5€, sooduspilet 3,5 eurot (õpilane, eakas), müügil kohapeal.

Kuu lõpp toob meie majja veel Elva Laste-ja Perekeskuse konverentsi ning Elva Huvi-ja Koolituskeskuse Huvimaratoni. Konverentsile on tänaseks kõik kohad täis, kuid Huvimaratoni sisu tuleb uurida juba korraldajatelt J. Igatahes jagu põnevaid elamusi igale maitsele ja vanusgrupile, seega niikaua kui mätas veel märg ja suvitada ei saa, ootame ikka kultuuri nautima!

Kultuur algab Kultuurikeskusest!