07.03.2017
Elva Kultuurikeskus

Kevadele vastu

Pärast õnnestunud kultuurikeskuse avamist on linlaste huvi uuenenud maja vastu kõike muud kui leige.

Traditsiooniliste sündmustena toimus veebruari teises pooles ülelinnaline mälumäng, mis tõi kokku 13 võistkonda. Tuli see uuenenud majast, heast turundamisest või suurest mälumänguhuvist, igatahes tunnustati seda, kui kõigi aegade osalejate rekordit. Pingelises heitluses väljusid võitjatena Spordipoiste meeskond. Palju õnne!

Suur au oli võõrustada Eesti Vabariigi 99.sünnipäeva kontsert-aktust, mis pani proovile hoone reaalsed võimed ja kasvatas osalejates õlg-õla tunnet. Esimesed külalised saabusid juba poolteist tundi enne algust. Uudistati Epp-Maria Kokamäe loomingut, mis galeriid kaunistavad. Pool tundi enne algust hakkas üha rohkem külalisi saabuma, mis täitis garderoobid üha kiiremini. Justkui kamaluga oli ühtäkki ukse taha tekkinud saabujatest järjekord, millel ei paistnudki lõppu. Viis minutit enne avalööki, oli saali 256 istekohta täitunud, kuid külalisi aina saabus. Kerget leevendust pakkusid mõned lisatoolid, nooremad külalised võtsid istet tribüüni astmetel. Kontserdi alguseks oli kogunenud veel väiksem hulk külastajaid, kes olid sunnitud kontserti jälgima saali ustelt.

Kontsert-aktusel astusid üles peaasjalikult Elva noored, tähistamaks noorte aastat. Kuid enne veel anti sõna Elva Linnavolikogu esimehele ning Elva linnapeale. Positiivse noodiga räägiti tulevikust, vajadusest investeerida, kuid üle ega ümber ei saanud uuest vallast – Elva vallast. Elva linnapea Eva Kamsi kõne leiate siit. Traditsiooniliselt tunnustati neid linlasi, kes jätnu märkimisväärse jälje:

Elva linna 19. teenetemärgi sai raamatu „Elva ajast aega. Jutustusi Elva ajaloost” autor Kalju Hook. Elva 20. teenetemärk anti üle võrkpallitreenerile ja spordimehele Enn Kangurile. Elva kultuuripreemia „Elva täht” läks sel korral tähena kõrgustesse lennanud teatrile – Lendteatrile. Elva noortepreemia sai harivate ja meelelahutuslike vestlusõhtute EXIT, noortelaagri English Camp ning kiriku noortetöö korraldaja- Miikael Johan Tamm. Elva kultuurisponsori tiitli sai ettevõte, kes on toetanud erinevaid Elva kultuuri- ja spordiüritusi läbi aegade ning eelmisel suvel aitas kaasa Elva teatrimaja rajamisele – Elva Tarbijate Ühistu. Elva aukodanik, meie tuntud ja armastatud laulja, helilooja, näitleja, Peedu kogukonna liige Tõnis Mägi viibis töökohustuste tõttu Elvast eemal. Palju õnne! (Elva linna Facebook).

Andekate Elva noorte kontsert oli tase omaette, mille üle saab ainult uhkust tunda. Koidu-Eha temaatikast inspireeritud kontsert tõi lavale koorilauljad, solistid, rahvatantsijad jt. Pärast kontserdi tervitas linnapea kõiki külalisi väikese vastuvõtuga. Sellega oli väärikas sünnipäevapidu selleks korraks läbi, et sirutada teed juba ümmarguse 100-da sünnipäeva tähistamiseks.

Märtsi esimesel nädalavahetusel saabusid meie majja hoopis sportlikud jalgpalli inimesed, kui toimus FC Elva hooajaeelne pressiesitlus. Kogu sündmusest tegi klubi TV kanal ka otseülekande, mida saate järele vaadata siit.

Eelolev laupäev toob meie majja Eesti ühe väärikama lauludaami – Anne Veski. Meil on hea meel, et külalistel on selle vastu olnud suur huvi. Lisaks Annele teeb retrodiskot dj Marek Peterson, kohapeal on hr.Vuntsi sensatsiooniline fotonurk ja avatud on KultuuriKohvik. Peo täielikuks õnnestumiseks loodame külastajate heale tujule.

Nagu ikka hoidke meie tegemistega ennast kursis läbi kodulehe ning sotsiaalmeedia.