08.03.2017
Elva Kultuurikeskus

Kevad koputab kultuuriuksele

Talv hakkab selleks korraks jälle läbi saama ning esimesed märgid kevadest annavad lootust eelseisvaks suveks. Kuid enne veel kui talvejope saab ära pakkida ning randa minna, anname ülevaate, mida kevad toomas Elva kultuuriellu.

Meil on hea meel, et elvalased tunnevad uuenenud kultuurikeskuse vastu nii siirast huvi, et Anne Veski kontsert müüdi välja juba veebruari teises pooles. Sel õhtul astub lisaks Annele üles dj Marek Peterson, kohal on Hr.Vuntsi sensatsiooniline fotonurk ning jätame ruumi ka üllatustele. Head-paremat pakub KultuuriKohvik. Külalistel palume kaasa võtta hea tuju ning loodame, et sellest võiks saada midagi traditsioonilist.Kultuuriministri rõõmuks ja meie heameeleks saabub 15.märtsil Elvasse RakvereTeatri etendus „Maalermeister“. Sinna veel pääsmeid jagub ning käesoleval nädalal toimub teatril sooduskampaania.

Kuu lõpus vallutavad kultuurikeskuse need andekad noored, kes suurtele lavadele veel pürgimas – toimub XI Mitteteatrite Festival. Kahel päeval astuvad kuues erikategoorias üles noored, et žürii ees mõõtu võtta ning saada tagasisidet. Loomulikult ei puudu preemiad parimatele.

Elva Kultuuritähega pärjatud Lendteater pakub märtsis samuti rida põnevaid etendusi. Naistepäeva foonis saab käesoleval kuul külastada „Toatüdrukud“ etendust, sinna kõrvale veel „Abstinent“ ning kuu lõpus esietendub uus tükk „Sadam“. Traditsiooniks on saanud kohtumisõhtud, mille raames märtsis on külla tulemas Jaan Willem Sibul (18.03.2017).

Naljakuus võtame kultuuri sama tõsiselt, kui kõik möödunud. Traditsiooniliselt tuleb kevade puhul tervitama Kaunimate Aastate Vennaskond, kus sel korral lahatakse teemat „Igavesti Noor“. Lunasta oma pääse siit, et tagada koht saalis. Järgmisel päeval, 8.aprillil, astuvad saali lavalaudadele noored hõbekõrid, kui toimumas on Lepatriinude lauluvõistlus.

Kuu teises pooles tuleb meile külla Epp Maria Kokamägi, kelle tööd on kultuurikeskuse galeriid veebruarist saadik kaunistanud. Toimumiskuupäevaks 23.aprill, kell 13:00. Kevadel on muusikalist rõõmu pakkunud Jazzkaar ning sel korral tuleb jazzipisik Elvasse 24.aprillil koos Prantsusmaalt pärit ansambliga Papanosh. Piletid juba müügil!

Aprilli Lendteatri kava on sama sisukas, kui märtsis. Eelnimetatud tükkidele lisaks etendub „Üks teine mees“ ning 22.aprill toimub salongiõhtu, millest kindlasti ei tasuks ilma jääda. Kevadist kultuurielu rikastavad ka meie kohalikud kollektiivid: 1.aprillil annab kevadkontserdi segakoor Ave ning Elva harrastusteater peaks samuti oma värske tükiga publiku ette tulema. Jääme ootama!

Selline põgus ülevaade meie kultuurisündmustest, mis saab kindlasti täiendust, seega hoidke meie tegemistel silma peal läbis erinevate kommunikatsioonikanalite.