23.10.2017
Elva Kultuurikeskus

Karged sügishommikud hiilivad tasa jõulude poole

Meie viimane sissekanne rääkis oktoobri alguses aset leidnud Elva Ettevõtluspäevast, mida võib hinnata igati kordaläinuks. Täname kõiki lektoreid, osalejaid ning Enics Eesti Elva tehast, kes andsid võimaluse heita pilk nende igapäevamaailma.

Päeva teises pooles anti esmakordselt välja Elva Ettevõtlusauhinnad: Arendusprojekt 2017 auhind läks MTÜ Elva Elamale ajaloolise purskkaevu taasrajamise eest; Särav Startija 2017 on Restoran Waksal OÜ, restoran-kohvik Waksal ja Waksal Ekspress käivitamise eest; Aasta Turismiteo tiitel läks Elva Seikluspargile Fatbike seiklussarja korraldamise eest ning Aasta Suursündmuseks peeti traditsioonilist Elva Kohvikutepäeva. Soovime kõigile palju õnne ja loodame, et tegemist on ettevõtmisega, mida järgmisel aastal jätkata.

Kuigi meie keskuses veel kvaliteetset kinotehnikat ei ole, ei taksita see koostöös Elva Noortekeskusega laste sügisvaheaega sisustamast ühe projektipõhise padjakinoga. Juba kolmapäeva õhtul ootame teid Kultuurikeskuse saali koos padja ja lebomatiga, et mõnusalt mõned filmid ära vaadata. Alustame kell 17 Nukitsamehega, millele järgneb Lisa Limone ja Maroc Orange seikluslik lugu. Õhtu viimast filmi me hetkel veel välja ei hõika, las jääda üllatuseks. Kaasa võib võtta 2€, mille eest saab kinoelamuse lahutamatu osa – popcorni ja joogi.

Tänaseks on välja müüdud 27.oktoobri „Teid Kutsub Kabaree“ etendus, kuid kes soovib kindlasti sellest osa saada, siis 26.oktoobril annavad nad etenduse ka Otepää Kultuurikeskuses, kuhu mõned piletid veel saada.

Hingedekuu alguses sõidab meile külla Kuressaare Linnateater, kelle esituses saab ühel päeval suisa kaks etendust näha. 3.novembri hommikul ootame teatrisse kõiki väikseid sõpru, kelle ees astuvad üles kolm vaprat ehitajast notsut ning tige hunt. Saamaks teada, kes lõpuks on kõige vapram, tuleb kohale tulla. Õhtul aga süüvime dramaatilisse maailma, kui lavale astuvad noored andekad näitlejad nagu Lauli Otsar, Markus Habakukk, Jürgen Gansen ja Risto Vaidla, etenduses Savann.

12.november täidab Kultuurikeskuse andekate noorte lauluhääl, kui toimub laulukonkurss „Looduslaul 2017“. Esitada tuleb 1 loodusteemaline laul eesti keeles vabalt valitud saatega. Välja antakse igas vanuserühmas I-III koht ning eripreemiad. Pealtvaatajatele on konkurssi külastamine prii sissepääsuga.

Septembris saabus meie keskusesse otse Estonia klaverivabrikust uhiuus klaver. Tänaseks on pill aklimatiseerunud, hääles ning ootab kuulajaid. Kes sobiks veel paremini esimest kontserti andma, kui Elva linna aukodanik Tõnis Mägi. Lubadus, et tegemist on kingitusega Elva linnale ja kontserdile sissepääs prii, peab paika. Paneme siin kohal südamele, et meie saal mahutab 256 istekohta ning saame vajadusel lisada 20 lisakohta. Kohti ette et broneerita ning külalisi võtame vastu elavas järjekorras.

Veidi vara tundub täna ilmselt jõuludest rääkida, kuid siiski ei saa me jätta mainimata, et tulemas on tihe programm, kuhu mahub teatrit, kontserte kui suursugune aastavahetuspidu. Viimasele on pääsmed juba müügis Piletimaailmas. Seega tasub pilk peal hoida meie tegemistel läbi kodulehe kui sotsiaalmeedia kanalites.

Mis siis muud, kui kohtume Elva Kultuurikeskuses!