18.02.2020

Kaja Udso pälvis Tartumaa Kuldse Tammeoksa teenetemärgi

Puhja Seltsimaja kauaaegne juhataja Kaja Udso pälvis Tartu maakonna kõrgeima teenetemärgi Tartumaa Kuldne Tammeoks.

Kaja Udso on Puhja Seltsimaja juhatanud 35 aastat. Ta on aktiivne kaasalööja Puhja naiskooris Läte ja Puhja näiteringi töös ning rahvatantsurühma OPSAL asutajaliige ja tantsija. Rahvatants on saatnud teda läbi elu. Kultuuritöö korraldamisel on tal alati kindel nägemus ning vana kooli kultuurijuhi imeline käsitööoskus osata lavastada, lavale seada ja kokku panna imelisi kavasid ja kontserte. Kajal on oskus luua näitusi ja liikuda oma töös eesmärgistatult ning oma kogukonna eest seisjana on ka eestkõnelejate rivis. Ta austab ajaloolist pärandit ja peab oluliseks selle säilitamist, aidates kaasa Puhja ajaloo uurimisele ja selle talletamisele raamatutes.

Kaja on kogukonna hing. Tema rahva kaasamise oskust imetlevad kõik alustades maakonna kultuurijuhtidest lõpetades Puhja kandi inimestega. Inimesed armastavad teda, sest ta oskab välja tuua selle, mis on neis väärtuslikku ja hindab kõrgelt oma kogukonna inimeste aega ning tööd. Tema kõnepruugis on tihti lause, et me peame mõistlikult kasutama inimese aega.

Kogu tema pere on ühel või teisel viisil olnud seotud Puhja Seltsimaja tööga. Proua Udso on kõige staažikam Tartumaa rahvamaja juhataja, nii-öelda Tartumaa kultuurimaastiku ajalooline mälu.

Teenetemärgiga Tartumaa Kuldne Tammeoks tunnustatakse Tartumaa kodanikke, kes on kaua aega oma tegevusega võimestanud ja rikastanud Tartumaa arengut, andnud suure panuse siinsele majandusele, kultuurile, elukeskkonnale ja inimeste heaolule. Aumärgid antakse üle vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul kontsertaktusel.

Allikas: http://www.tartumaa.ee/tartumaa-kuldne-tammeoks