17.02.2017
Elva Kultuurikeskus

Elvas avab uksed rekonstrueeritud kultuurikeskus

Laupäeval, 18. veebruaril avab pidulikult uksed uuenenud Elva Kultuurikeskus (Kesk tn 30), mis on ümberehituse käigus saanud moodsa ilme ja tänapäevased tehnilised lahendused.

Uues multifunktsionaalses kultuurikeskuses on 256-kohaline saal kontsertide ja teatrietenduste korraldamiseks ning kino näitamiseks, mugavad ruumid igapäevase kultuuritegevuse ja huviringide korraldamiseks, samuti galerii ja kohvik. Kokku on hoones 1000m2 põrandapinda.

Sihtasutuse Elva Kultuur juhataja Kätlin Saarela sõnul võimaldab moodne ja avar maja lükata Elva kultuurielule sisse uue hoo. “Lõpuks on elvalastel oma kauaoodatud tantsusaal,” sõnas Saarela. „Samuti jõuab nüüd Elvasse rohkem kontserte ja teatrietendusi, sest uue saali võimalused on hoopis suuremad. See sobib hästi ka konverentside pidamiseks.”

Elva linnapea Eva Kams rõõmustas, et Elvas on kaasaegne ja põhjamaise ilme saanud kultuurikeskuses, mida on oodatud ligi kolmkümmend aastat. Kõige suuremaks väljakutseks osutus loomuliku akustikaga kontserdisaali projekteerimine, keerukus seisneb kontserdi-, teatrisaali ja kino akustiline lahenduse ühildamises. „Esimene hääleproov näitas, et saalis on kõla suurepärane,” ütles Kams.

1986. aastal tollase tipparhitekti Maie Penjami projekteeritud ja nõukogude ajal lõpul valminud kinohoone „Heli”, hilisem kultuurikeskus Sinilind, rekonstrueerimist alustati 2016. aasta mais. Töö tellis linnavalitsus, projekteeris U-Disain ja ehitas YIT Ehitus.

Arhitekt Uko Künnap on kujundanud hoone fassaadile loodusvalge tellispinna, mis vaheldub suurte klaaspindadega. Majale annab aktsenti peasissepääsu suur betoonist varikatus. Siseviimistlus on lihtne, modernne ja valdavalt heledates toonides. Galerii ja kohviku maast laeni akendest avaneb vaade Elva mändidele ja Arbi järvele. Põnev valguslahendus enam kui saja välisvalgustiga kutsub pimedal ajal linnaelanikke kultuurikeskusse sisse astuma.

Kultuurikeskuse esimene avalik üritus on vabariigi aastapäeva aktus 24. veebruaril. Suur avamispidu Anne Veski kontserdiga  on kavas 11. märtsil. Esimese teatrietendusena näeb uues majas 15. märtsil Rakvere teatri „Maalermeistrit”.

Elva inimeste kultuurilembus saab nüüdsest rahuldatud märksa moodsamas keskkonnas