19.02.2017
Elva Kultuurikeskus

18.02.2017 – päev, mil Elva saab uuenenud kultuurikantsi

Mõned on oodanud aastakümneid, teised põlvkondi, kuid nüüd on elvalaste ootamisel lõpp, sest kinost Heli on rekonstrueeritud Elva Kultuurikeskus, mis möödunud laupäeval ametlikult oma uksed avas.

Neljapäev (16.02): õhtul kõnnime majas ringi ja laiutasime käsi, sest mingi kotermann oli sisse pugenud uuenenud kultuurikeskuse lava elektrisüsteemidesse, viies kaasa nii heli kui valguse. KultuuriKohvikus installeeritakse tööpindu, mille taga laupäeval peaksid koha sisse võtma kogenud kokteilimeistrid. Kultuurikeskuse juhataja käib vähe mureliku ilmega ringi, kuid lootus ja positiivsus ei kao hetkekski tema hingest – laupäeval peab keskus avatud saama. Magamata ööde rekord on ammuseks ületatud. Asjapulgad käivad samuti ringi ning räägivad müstilisest terminist “homme”, kui midagi on veel vaja ära teha…

Reede (17.02): justkui ilmeväel on lavakardinad ja saali aknakatted kerkinud ning töökorras. Meediakajastus on toonid tormilise #likemise Facebooki kontole ning esimeste sündmuste piletid lähevad kui soojad saiad. Mõned krõbedamad sõnad toovad lavale tagasi valguse ja heli. Nüüd võivad külalised tulla. Sellest hoolimata on perenaine pakkinud kaasa pidžaama, juhuks kui öö tuleb tööpostil veeta.

Laupäevaks (18.02) on piletipaanika haripunktis ning lõuna paiku on Anne Veski kontsert välja müüdud. Pärastlõunat tuleb turismiinfopunkti kõne: “Kas uue saali põrand on tõusuga või mitte, meil on siin tõsine debatt”. Selgitame, et natuke üle poole saalist on tasapinnal, viimased 6 rida asetsevad tribüünil. Õhtu läheneb metsiku kiirusega, kuid maja on külaliste saabumiseks valmis. Saabujaid tervitavad rahulolust pakatav kultuurimeeskond koos linna esindajatega. Galerii täitub ootusärevalt sumisevate külalistega. Kaua ei tule oodata, kui külalised saali palutakse ning lavale astuvad viis säravat ja andekat õde – The Ilves Sisters. Külalised on vaikses lummuses, kuniks lavale astub Eesti kultuuriminister Indrek Saar. Tunnustavad sõnad täidavad saali ning teatriinimesena kiidab ta lava, kuhu saab kruvisid keerata. Ministrihärra selgitab, et teda on sealsel laval suisa laulma sunnitud, mis täidab saali kõlava muhelusega. Pärast ministrit saab sõna riigikoguliige Urmas Kruuse, kes on isemoodi koti kaasa võtnud. Maavanem Reno Laidre astub lavale megafoniga, tagamaks, et kultuurihääl kostus ka üle uue valla. Elva linnapea Eva Kams annab suurepärase ülevaate, kuidas uuenenud keskuse ootus on nüüd läbi, mida kõike multifunktsionaalne keskus võimaldab ja tänab meeskonda, kes keskuse valmimise eest hoolt kandnud.

Maja perenaise, Kätlin Saarela, kõlavad luuleread võtavad kokku emotsioonid, mis Elva kultuurielu kandnud ning selle, mis alles ees. Siirast tänud jätkus taaskord neile tublidele ettevõtetele ja inimestele, kes rekonstrueerimisele oma panuse andnud. Veel enne kui ametlikule osale joon alla tõmmatakse, astuvad lavale YIT Ehituse esindajad. Kiitvate sõnade saateks tuuakse lavatagustest välja kaks reklaamsilti – “Kino Heli” ja “Kultuuriinfo”, mis said suure aplausi osaliseks. Avaaktuse viimaseks sõnaks astuvad lavale taaskord andekad õed.

Sellega oli ametlik osa lõppenud ja pidu liigub edasi vähe vabamas vormis, kus külalised saavad muljetada, arutleda nii uuenenud keskuse kui kultuuri üle. Õhtul astuvad lavale veel Swingers koos Birgit Õigemeele ja Jüri Pootsmanniga. Meeldejääva etenduse annavad Märt Agu tantsutrupp “Mehed”. Hommikusse tantsitab külalisi retrohittide saatel dj Sigmar Muuga.

Sellise toreda peoga sai Elva kultuurikeskus avatud, täname kõiki, kes sellest osa võtsid, neid, kes kaasa aitasid ning teid, kallid kultuurisõbrad, ootame juba meie sündmustest osa saama.