Tulepidu

Tulepidu

Hea Ulila Suveaia sõber!

Ootame Sind 10. jaanuaril kell 17.00 Ulila Suveaia tantsuplatsile kuuski põletama! Näha saab ka pisemaid tuleskulptuure!

Tuleskulptuuride põletamine on ajendatud soovist muuta meie eluruum puhtamaks ja valgemaks peale jõulupühade ja aastavahetuse pidustusi.

Meile nii armsaks saanud üldrahvalikest pühadest jäävad prügikastide ümbrusi ja koduhoove “kaunistama” hulgaliselt kasutuks jäänud pühadekuuski. Valmistades nendest uhked tuleksulptuurid, saab puid kasutada veel viimast korda, millegi ilusa loomiseks.

Üritus on üles ehitatud lavastusena! Tuleskulptuur ühendab muistse animalistliku rahvausu, viikingiaegse tuleriituse ja tänapäevase ilumeele. Tulemuseks on südameid soojendav ja meeliülendav vaatemäng, mis ei ole ühtegi pealtvaatajat ükskõikseks jätnud.

Ulila kaunis dendropargis leiavad aset kummalised sündmused. Ei tea, kust on ilmunud tulelohe, kes võtnud väikese maakoha enda karmi valve alla. Et koletise raevu ohjata ja tema tulist meelt taltsutada on 10.jaanuar just see päev, mil üks kaunis neiu peab tule ette ohvriks toodama. Tagasihoidlik neiu astub vaikides oma saatusele vastu. Aga tuline isand ei tea, et tüdrukut saadab varjuna tema ammune väljavalitu, kes on oma armastatut valmis lõpuni kaitsma. Toimub tormiline heitlus nii ebavõrdsete vastaste vahel. Usk ja armastus võidavad pimeduse jõud.

Hetkeks veel lööb tulemadu viimses raevus leegitsema, kuni saabub tema lõpp. Maa ja rahvas on hirmsast valitsejast vaba.

Sündmus on kõigile tasuta.

Oma kuused võid soovi korral meile tantsuplatsile tuua juba jaanuari algusest endale sobival ajal.