Teatriõhtu “Kõik ruum, kõik aeg on täis igatsust”

Teatriõhtu “Kõik ruum, kõik aeg on täis igatsust”

Teater Must JaAm esitleb:”Kõik ruum, kõik aeg täis igatsust”

Oled Sa kunagi armastuskirja kirjutanud? Tead sa, mis tunne on avada ümbrik, mille sees on kiri sinu armsamalt? Kas pole veider mõelda, et veel sajand tagasi oli kirja kirjutamine sageli ainsaks võimaluseks oma armsamaga suhelda. Ja kirjad olid siis pikad. Kui viibiti eemal ega saadud kallimaga silmast silma kohtuda, otsiti neis pikkades kirjades viisi, kuidas sõnastada armastust. Kuidas panna sõnadesse kõik oma tunded, kõik oma igatsus. See õnnestus. Vanadest armastuskirjadest võime leida palavikulist kirge ja joovastust, ootust ja hoolivust, valu ja andeksandmist. Praegu, mil oleme harjunud lühisõnumitega ja võime oma kallimat väikese helendava ekraani näol alati enesega kaasas kanda, kas oskamegi praegu üldse oma armastusest kirjutada, kas oskame oma tundeid sedasi sõnadesse valada, nagu seda tehti kunagi.

Lavastuse “Kõik ruum, kõik aeg täis igatsust” aluseks on üheteistkümne eesti kultuuritegelase armastuskirjad. Erinevate inimeste erineval ajal saadetud kirjadest moodustub laval fiktiivne situatsioon – kahe inimese lugu läbi kirjade. Naine ja mees, kes laval kirjavahetust peavad, ei kujuta kedagi konkreetset, vaid on koondkujudeks kahest armastajast. Nende lugu on koondportree armastusest, selle kulgemisest ning teisenemisest läbi aja ja ruumi, kõige krooniks kirjadest ja ümbrikest läbi kumav igatsus.Etendus “Kõik ruum, kõik aeg täis igatsust” võiks mõjuda kui rännak. Rännak meie kaunikõlalise keele sisse ja hääbuvasse kirjasaatmiskultuuri. Tuletame meelde, missugune kaal on sõnadel, kui väljendusrikas on eesti keel ning kuivõrd puudutav saab olla üks tundeid ja mõtteid täissõnastatud paber.

Lavastuses kõlavad Raimond Valgre, Marie Underi, Friedebert Tuglase, Betti Alveri, Mart Lepiku, Juhan Liivi, Evald Hermaküla, Anna ja Andres Särevi, Eduard Vilde ja Artur Rinne kirjad ning katkendid nende kirjadest.

“Kõik ruum, kõik aeg täis igatsust” on lavalugu eesti kultuuritegelaste armastuskirjade ainetel. Lavastuse autorid-etendajad Anne-Mai Tevahi ja Joonas VatterLavastuse muusika Lauri Rahusoo

Etenduse kestvus 1h 10min (ühes vaatuses).

Pileti hind 10 eurot. Piletid on müügil kohapeal.