TantsuMenüü: RUUM RUUMIS

TantsuMenüü: RUUM RUUMIS

Liisa Laine tantsulavastus “Ruum ruumis” muudab ruumi – meie sees, meie ümber, meie vahel. Otsib viise, kuidas mängida geomeetriaga meie kehas ja liikumises, austada piire ja astuda üle piiri, murda end läbi valguse ja püsida nähtaval. Avastab, millisel viisil saab muuta ruumi ruumiliseks ja kuidas end sinna paigutada. Alustab tühjusest, et täita see. Millega?

Liisa Laine ehk saame tuttavaks koreograafi ja lavastajaga! Liisa Laines on peidus mitu rolli korraga. Ta on igapäevaselt tantsuõpetaja Eesti Tantsuagentuuris, Stuudio dotEs ja Tantsuansamblis Tuisuline. Teisalt ka koreograaf ja lavastaja luues kaasaegseid tantsuetendusi ning tehes koostööd mitmete kompaniide ja meelelahustuslike organisatsioonidega (Utopia Entertainment, Revüüteater Starlight Cabaret jm). Tantsijana paneb ta ennast proovile jagades lavaruumi erinevate artistidega. Hetkel on Liisal käsil mitu suurt protsessi – näiteks lööb kaasa XIII noorte laulu- ja tantsupeo kunstilises meeskonnas olles neidudeliigi 1. assistent. Liisa Laine mitmekülgsus võimaldab tal hoida oma tantsuelu põneva ja väljakustuvana.

Tantsija Gertrud Kuusmaa: See milliseks sa kujundad oma sisemise ruumi, mõjutab seda, kuidas sa tajud ja näed ennast ümbritsevat ruumi. Ilus mõte Lauri Räpi poolt: sa muudkui otsid oma kohta selles maailmas, märkamata, et sellel maailmal on koht sinus eneses.

Tantsija Pääsu-Liis Kens: Ruum on tunnetus kaugusest, lähedusest, millegi puudusest või kohalolust, suhe minu ja mind ümbritseva vahel. Selle olemasolu on nähtaval läbi väliste ja sisemiste muutuste – mida teen mina ruumiga ja mis teeb ruum minuga.

Tantsija Indrek Kornel: Ma flirdin mõttega mikro maailmast ja erinevatest trajektooridest, mis on meis endis olemas. Kuidas meie sisemine liikumine rändab mööda meie enda sisemisi füüsilisi piire, tekitades lõpmatult liikuvaid spiraale? Kuidas tuua ja tõlgendada see mikro tasand ruumi, mis on osa käegakatsutavast, täidetavast makro maailmast? Tuua nähtamatu ja hapralt tajutav sisemine liikumine nähtavaks ruumis mis on minu ees. Ma olen ise üks suur spiraal, mis lendab mööda ruumi ringi nagu tulekera. See on mäng välimises ruumis, mis saab ainet mu seest.

Tantsija Kaisa Kattai: mina + sina + või mitte keegi + suurus ja laius + need tunded, mis tekivad = see ruum / ainukordne ruum / hetkeline ruum. Homme on juba teine = tulem.

Tantsija Kätlin Raja: Millise ruumi tahan enda ümber kujundada? Keda tahan enda ruumi kaasa võtta? Mis tunde ruum minus tekitav? Mis tunde mina ruumis tekitan? Millises ruumis ma ei taha olla? Kuhu mina sobitun ruumis? Mis on minu eesmärk ruumis? Millal on ruum ennast ammendanud? Millal vahetada ruumi?

Tantsija Karoline Suhhov: need on füüsilised ruumi ja aja kirjed kujutluspinnal.

Ootame teid!

Piletid eelmüügis Piletimaailmas hinnaga 10€, tantsija pilet (RN Stuudio, JJ-Street) 5€