Sisevete festival, Reku sadam

Sisevete festival, Reku sadam

Sisevete Festival 2021 toimub 7.–16. juulil seilates mööda Peipsi järve, Võrtsjärve ja Emajõe sadamaid.

Festivali eesotsas seilavad ajaloolised laevad – lodi Peipsi järvel ja kale Võrtsjärvel ning kokku saadakse Tartus ühisel veeparaadil. 10 päevast sisevete seiklust toetavad üritused erinevates randumiskohtades ja sadamates. Korraldatakse õpitubasid, võistlusi, toimub kultuuriprogramm, valmistatakse ja maitstakse piirkonnale omaseid roogasid.

10. juulil peatub Sisevete Festival Reku sadamas. Kalepurjekas koos kaaskonnaga viibib seal ajavahemikul 9.30 – 11.00 ning lahti lähebki kõigile huvilistele mõeldud avatud ja mõnus olemine hea muusika saatel. Reku sadam täitub nii suurte kui väiksemate veesõidukitega, kaldal kõlab muusika ja pakutakse maitsvat kõhutäidet ning huvitavaid tegevusi.

9.30 – 10.00 esineb pärimusmuusik Kulno Malva. Kulno Malva on Eesti pärimusmuusik, akordionist ja helilooja. Ta on mänginud ansamblites Svjata Vatra, Nikns Suns, Lepaseree, Hajameelsed Kunznikud, Duo Malva & Kirsipu, Duo Malva & Priks. Alates 2018. aastast koosseisus Riffarrica. Lisaks ansamblitegevusele on Kulno Malva välja andnud kolm sooloalbumit.

10.05 võtavad esinemisjärje üle Erle Mägi solistid.

10.15 – 11.00 loob meeleolu ansambel Meremees. Ansamblis mängib akordionit virtuoos Vladimir Karjalainen, kes lisab oma hääle solisti rollis olevale Vahvale Meremehele (Raul Vester). Koos suudavad nad kaaslauljad juhtida õigetesse nootidesse ning panna kõik julgelt kaasa elama. Pole ühtegi merest laulu, mida Vahva Meremees ei teaks.

Heliteenus Sound Group OÜ-lt.

Toitlustus Rekul Väike-Rootsi OÜ Mõrrakuuri peosaalilt, kes pakub angerjasuppi, lihaseljankat, praetud kohafileed, paneeritud seafileed, kohupiimakooki, kohvi, karastusjooke, õlut jm. Täpsem menüü selgub festivalipäevaks. Mõrrakuuri peosaalist loe huvi korral täpsemalt: https://www.facebook.com/V%C3%A4ike-Rootsi-O%C3%9C-614863885350166/

11.00 stardivad veesõidukid Tartu suunal.

Oma silm on kuningas – kõike näeb ja kuuleb 10. juulil Rekule kohale tulles.

Lisainfo ja terve festivali programmi uuri siit: www.sisevetefestival.ee

Reku sadamas toimuvat korraldavad: Elva vald, Puhja Seltsimaja ja Rõngu rahvamaja.

NB! 10. juulil kell 8.00 – 12.00 sõidukitel Reku sadamaalale mitte parkida! Öistel kalastajatel palume sellega kindlasti arvestada!