Puhja kihelkonnapäev

Puhja kihelkonnapäev

Käesoleval aastal tähistame Puhja kihelkonna esmamainimise 625. aastapäeva. Põhiüritused toimuvad 22.-24. juunil. Kolme päeva jooksul on võimalik osa saada erinevatest näitustes, kontsertidest, külastada meie kandi kohvikuid, lustida jaanituledel, tähistada Võidupüha ja külastada lähedaste kalmusid.

TÄPSEMALT:

22. JUUNIL algab kihelkonnapäeva tähistamine kell 17.00 Orthodox Singersi kontserdiga Puhja kirikus. Selle järel kutsume saab jalutada mööda armsaks saanud paiku ning külastada näitusi ja kohvikuid. Puhja kiriku pööningul on põnev näitus kunstnik Anneli Räni töödest. Juba pööning ise on väga omapärane vaatamisväärsus, mida kindlasti tasub külastada!

Motoaida II korrusel on põnevat vaatamist ajalooseltsi tubades. Võib-olla paljud veel ei teagi, et nüüd on eksponaate võimalik uudistada juba kahes toas.

Seltsimajas on kahel korrusel viimaseid päevi avatud meie omakandi kunstniku Leili Pure maalide näitus-müük.

Enne ja pärast kontserti on avatud kõik kohalikud kohvikud: Kirikuaida kohvik, Victoria kohvik Puyen ja Käsu Hansu kohvik-resto – kindlasti leiab iga tulija neist meelepärast kõhutäidet.

Õhtul aga saab Puhjas toimuma üks tõeliselt meeleolukas rahvapidu. Täidame seltsimaja kõrval asuva lipuväljaku lõbusate tegevustega lastele, peredele – kohalikele ja meie külalistele. Tuletame meelde vana aja jaanikombeid ja lisame vürtsi uute näol. Olema saab kõike – laulu, tantsu, muusikat, tralli ja melu. Esinevad koguduse väikesed kanneldajad, Puhja lasteaia väikesed tantsulapsed. Seltsimaja kollektiividest esinevad naiskoor Läte, segarühm Opsal, eakate tantsurühm Sügisõied ja kitarristide ansambel Ümarlaud. Töötubades õpetatakse jaanikrantsi (Lavendel Loomeruum) ja saunaviha valmistamist. Loomulikult ei puudu peolt suur jaanilõke ja loterii “Iga loos võidab”, mille sel aastal viib läbi Tantsuselts Opsal. Lapsed saavad lustida batuudialal.

Kõhutäite eest hoolitseb SÕBRA PESA ning tantsu saab vihtuda ansambli NÖÖP saatel.

Õhtut juhib ENN TOBRE.

JAANITULE AJAKAVA:

19.00 Tegevused lastele

20.00 Vallavanema ja isetegevuslaste tervitus jaanitulelistele

21.00 Alustab ansambel NÖÖP, vaheaegadel jagub tegevusi ja lustimist kogu perele.

Pidu on tasuta ja selle õnnestumiseks tuleb lihtsalt kohale tulla ning jaanitulele kohaselt lustida. Muidugi on eriti tore, kui jaanitulelised ehivad end jaanitulele tulles pärja või mõne rahvusliku elemendiga.

23. JUUNIL tähistame Võidupüha küünalde süütamise ja pärgade asetamisega Puhja Vabadussõjas langenute ausamba juures. Võidutel jagamine koduste jaanilõkete ja mälestusküünalde süütamiseks toimub samas kell 16.00-17.00.

Õhtul aga ootab kella 19.00-st jaanitulelisi Kongutas asuv Annikoru laululava. Toimuvad rahvalikud mängud ja jõukatsumised. Kongutas taastatakse pärjapunumisetraditsiooni ja Annikoru Discgolfiklubi viib läbi täpsusviskevõistluse, millest kõik saavad soovi korral osaleda.

Õhtut juhib ANDRI VIINALASS. Tantsuks mängib ansambel INERTS.

Kihelkonnapäevad lõpetab 24. JUUNIL algusega kell 11.00 toimuv Puhja kalmistupüha.

Oma on oma. Puhja vanasõna.

KOHTUMISENI PUHJA KIHELKONNAPÄVADEL!