Puhastuskoolitus

Puhastuskoolitus

Rannu Rahvamajas on tulemas koolitus, kus õpetatakse tulemusliku koristamise algtõdesid. Koolitus sobib asutuste koristajatele ning ka nendele huvilistele, kes soovivad tulemuslikumalt ning minimaalse vahendite hulgaga koristada. Koolitus annab palju praktilisi nippe.

Oleme arutlenud vajadusest korraldada koolitus inimestele, kes tegelevad asutustes koristamisega.

Uus aeg on toonud selles valdkonnas kaasa vajaduse vastava õppuse järele. Koristajatel tuleb päevast päeva tegeleda väga erinevate materjalide puhastamisega, kasutades selleks erinevaid koristus- ja puhastusvahendeid (sh kemikaalide kontsentraate) jmt. Sageli teevad seda tööd asutustes ilma vastava väljaõppeta nö tublid perenaised. Nende juhendamise, ohutuse ja võimalike eksimuste eest vastutavad asutuste juhid, kes enamasti aga ei oma ise töötajate juhendamiseks vastavat väljaõpet. Seega, justkui suletud ring. Koolituse läbinud inimeste puhul vähendame võimalikke nakkuste levimise riske, sh Covidist tulenevaid.

Koolituse toimumise kohaks on Rannu Rahvamaja. Saame rahvamajas pakkuda koolitajale palju erinevaid pindu, mille õiget puhastamist õpetatakse: parkett, klaas, marmoleum, kivipõrand, metall, kahhel, krohv- ja värvitud seinad, laminaat, plastik, puit jne. Vajaminevad puhastustarbed on koolitaja poolt.

Koolitus saab teoks, kui saame kokku 12 huvilist ja need ei pea olema ainult kultuuriasutuste koristajad. Kui jääb vabu kohti võivad osaleda ka huvilised, kes soovivad omandada oskusi oma kodu koristamiseks. Koolituse hind 12 osaleja puhul ühele osalejale on 70 eurot. Tasumine toimub arve alusel.

https://navicup.com/event/tartumaa-kultuuritee?pointId=271283