Näituse “Kodumaastikud” pidulik lõpetamine

Näituse “Kodumaastikud” pidulik lõpetamine

Maire ja Alo Aarsalu kohtuvad näituse külalistega vahetult enne näituse maha võtmist ja räägivad oma kunstnikuteest ja näitusel olevate maalide lugusid.

Alo Aarsalu

Sündisin 23.03.1970 Tartus. Kunstiõpinguid alustasin Konrad Mägi Ateljees aastal 1988, kus ma õppisin maalimist viis aastat. Minu õpetajateks olid Kaja Kärner ja Heldur Viires. Praegu maalin samas ateljees ja olen üks juhendajatest. Samuti olen maaliõpetajana tegev Tartu Rahvaülikoolis. Näitustel osalen aastast 1993. Minu maalide ja kompositsioonidega saab lisaks tutvuda kodulehel: aloaarsalu.com

Maire Aarsalu

Sündisin 13.03.1961 Tallinnas. Õppisin Tartu Kunstimuuseumi Kujutava Kunsti kursustel (1985-1988), Tartu Ülikooli maaliosakonnas (1988-1993) ja Konrad Mägi Ateljees (1993-1994) Heldur Viirese käe all.

Aitan korraldada Konrad Mägi Ateljee tööd, juhendan maaliõpilasi Tartu Rahvaülikoolis ning olen üldmaali lektor Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.

Näitustel hakkasin osalema aastal 1990. Kuni 19. juunini on valik mu maastikke ja figuure üleval Tartus Mikkeli galeriis. Koduleht: maireaarsalu.com

Peame väga oluliseks natuurist maalimist loomulikus valguses ja looduses koha peal olles. Eeskätt võluvad meid Lõuna-Eesti maastikud, kus käisime tihti lapsepõlves ja kus ka praegu elame Pangodi lähedal. Oleme elanud Tartus ja Harjumaal, veetnud suvesid meie saartel. Igal pool on ilus, sest Eestimaa on meie kodu.