Näitus: “Värvivõnked”

Näitus: “Värvivõnked”

Lemme Haldre

Margus Meinart

Maris Tuuling

Värvivõnked

Meid kolme ühendavaks lüliks on Konrad Mägi Ateljee Tartus. Sealt oleme oma õpetajate Heldur Viirese ja Kaja Kärneri juhatusel leidnud tee värvide ja valguse maailma. Igaüks meist on sealt edasi liikunud oma rada mööda. Sellel näitusel proovimegi need rajad jälle korraks üheks koondada ning oma sarnasused ja erinevused kokku kõlama panna. Kas meid ühendavad värvivõnked resoneeruvad ja moodustavad terviku- seda otsustab vaataja.

Lemme Haldre

Mõni uitmõte või kogetud emotsioon jääb vahel pikaks ajaks ringlema ja otsib lahendust maalimise kaudu. Mõnikord võib maalimise impulss sündida uuest vaatenurgast vanale esemele või konkreetsele nähtusele. Vahel kõnetab mingi värvinüanss või valguse – varju mäng. Mind käivitab uudishimu maailmas toimuva vastu. Selles uudishimus on sageli ka lihtsalt lapseea mängulusti, mis laseb rõõmu tunda katsetamisest. Kui vaatajal tekib aga mõne pildiga isiklik dialoog, siis olen oma eesmärgi täitnud.

Sündisin 1955 Jõhvis. Maalimisega alustasin kohalikus kunstiklassis.  Põhilise aluse sain kunstihariduseele Tartus Konrad Mägi Ateljee maalistuudios Heldur Viirese käe all (2008-2013). Lisaks olen õppinud maalimist erinevatel täiendkursustel. Pikemalt sain eraõpet  maalikunstnik Silvia Jõgeveri käe all. Alates 2011- 2022 olen osa võtnud kõikidest  Tartu Kunstnike aastalõpunäitustest. Varasemalt on mul olnud 17 isikunäitust erinevates Eestimaa kohtades. Lisaks olen osalenud mitmetel ühisnäitustel. Olen Tartu Kunstnike Liidu  ja  Konrad Mägi Ateljee Seltsi liige. Töötan Tartu laste tugikeskuses  kliinilise psühholoogi- psühhoterapeudina.

Margus Meinart

Maalimine läheb aina põnevamaks. Silm haarab värvitoone, mida aastaid tagasi poleks pidanud millekski. Hall pole kunagi hall. Teemade tähtsus väheneb, suureneb huvi pildipinna vastu. Seos nägemisest tuleva rõõmu ja ajatu vahel on võrratu. Ajaline on olemas niikuinii.

Kujundkonna linnadega on juhus ja ei ole ka. Küllap ilmuvad alateadvusest –  nähtud majad, käidud kohad, soojus ja värv. Kus nad on ja mis on nende nimed, ma ei tea. Minu linnad või linnad minus.

Sündisin 1969 Tartus. Maalimist õppisin 1991-1996 Konrad Mägi Ateljees (Tartu kunstiühingu maalistuudio) Õpetajateks Kaja Kärneri ja Heldur Viirese. Isiknäituseid on olnud hea hulk Eestis, Belgias, Saksamaal ja mujal. Praegu Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna juhataja ametis. Tartu Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu, Konrad Mägi Ateljee Seltsi Liige.

Maris Tuuling

On mõned teemad, olukorrad ja meeleolud, mille juurde ma maalides ikka jälle kipun tagasi pöörduma. Ei teagi, kas ei saa need asjad siis piisavalt põhjalikult ära maalitud ja seletatud või tahaks neid tundeid ja mõtteid lihtsalt uuesti ja uuesti läbi elada. Veel pisut teise nurga alt või sügavamalt või laiemalt läbi proovida. Selle näituse pildivalik puudutab peamiselt üht neist. Toas ja õues, linnas ja maal, sees ja väljas. Seda tunnet, mis tekib seal helendava, avara, vaba ja kutsuva välisilma ja hämara, tuttava, turvalise ja kammitseva siseilma piiri peal olengi värvide keelde ümber panna püüdnud.

Sündisin 1968 Tartus. Kunstiõpinguid alustasin Tartu Lastekunstikoolis. 1990-1995 õppisin maalimist Konrad Mägi Ateljees (Tartu kunstiühingu maalistuudio) Kaja Kärneri ja Heldur Viirese käe all. Näitustel olen osalenud alates 1991. Mul on olnud 18 isikunäitust ja mu töid on eksponeeritud mitmetel grupi- ja ülevaatenäitustel. Praegu töötan Tartu Ülikooli muuseumis koguhoidjana ja olen aegajalt Konrad Mägi ateljees maalijatele juhendajaks. Olen Tartu Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu, Kunstiühingu „Pallas“ ja Konrad Mägi Ateljee Seltsi Liige.