Maalinäitus “Värviküllus”

Maalinäitus “Värviküllus”

Maalinäitus “Värviküllus”

1.12.2023 – 31.01.2024

Helle Lõhmus 

on Tartus elav ja töötav maalikunstnik, kes tegeleb ka joonistamise, graafika ja skulptuuriga.  Ta on lõpetanud maalikunsti eriala ja kunstide ja tehnoloogia õpetaja eriala Tartu Ülikoolis.

Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu ja NAS liige.

Tema töid on eksponeeritud grupi näitustel nii Eestis kui ka välismaal ning tal on olnud mitmeid  isikunäitusi. Talle on omistatud Second Prize – the 10TH LESSEDRA INTERNATIONAL PAINTING & MIXED MEDIA COMPETITION, Sofia, Bulgaria 2018-2019. Tema loomingut leiab Skopjes, The Osten Museum of Drawing ja Bulgaarias, The Lessedra Art Gallery kogudes ning Eesti, Soome, Rootsi, Belgia ja USA erakogudes.

Triin Kristerson 

on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas maalikunsti eriala. 

Omab magistrikraadi Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kunstiõpetaja erialal. Triin Kristerson seob oma töödes figuuri loodusega. Ilmuvad lood, mille kaudu soovib kunstnik ergutada vaataja kujutlusvõimet ning fantaasiat. Nägemuste maailm, kogetud tunded, valu ja rõõm, sunnivad kunstnikku kirega looma. Maalilaad on hoogne ning vaba, värvikoloriit varieerub vastavalt meeleolule.

Osaleb näitustel alates 2017 aastast. Kuulub 2023 a. Eesti Maalikunstnike Liitu.

Maret Suurmets Kuura 

on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja kunstiõpetaja magistri. Kunstnik Maret Suurmets Kuura armastab maalida tugevate, säravate ja erksate värvidega. Kunstnikule meeldib näha värvide omavahelisi seoseid, suhtlust ja mängu. On hämmastav, kuidas värvid hakkavad maalil täiesti oma lugu jutustama ning loovad järjest uusi ja dünaamilisi kompositsioone. Värvide rikkus ja jõulisus annab uue laengu. Värvid on need, mis kõnetavad, panevad kuulama ja mõtlema. Värvid võivad muuta meid kurvaks, aga anda ka positiivset energiat. 

Osaleb näitustel alates 2000. aastast. Osalenud väga paljudel ühisnäitustel ja korraldanud üle 30 personaalnäituse. 

Kuulub alates 2006.a. Tartu Kunstnike Liitu ja 2009. a. Eesti Maalikunstnike Liitu.

Kadri Jürimaa 

omab aastast 2021 magistrikraadi Tartu Ülikooli kunstide ja tehnoloogia õpetaja erialal. Ta on täiendanud end 2022-2023 aastal Eesti Kunstiakadeemias ja omab mikrokraadi Disain hariduses ja haridusedisain. Töötab tehnoloogia- ja kunstiõpetajana Puhja Koolis. 

Kadri armastab loodust vaadelda ja viimast oma töödele kanda. Värvidega katsetades ja enda nägemust üles maalida on põnev protsess, mille tegevus nõuab aega, kuid on väga palju positiivset energiat andev. Osaleb näitustel alates 2017 aastast.