KultuuriKolmapäev – Tantsukontsert “Mustlastants taevani”

KultuuriKolmapäev – Tantsukontsert “Mustlastants taevani”

KultuuriKolmapäevad pakuvad võimaluse ühel kindlal ajal ühes kindlas kohas kogeda kultuurilist elamust. Toimumas kohtumisi, kontserte, pidusid. Igal juuli ja augustikuu kolmapäeval kell 19 kuni 21 ootame Sind Elva keskväljakule. Võimalus nautida erinevaid kontserte, tantsida simmanil, osaleda karaoke laulmisel jne.

Olete oodatud!

1. juuli – Regilaulude ja jutuvestmise õhtu

8.juuli – Klarnetisuve kontsert ja tegevused

15. juuli – Muusikakooli akordionistide ansambli kontsert ja Karaokeõhtu koos Tartu Karaokeklubiga

22. juuli – Tantsukontsert – Sabrina, Marbella, Mathilde. Romaška ja Kumuška kontsert “Mustalastants taevani”

Esimese tunnist sisustavad Hellenurme tantsukollektiivid Sabrina, Marbella ja Mathilde. Tantsuklubi Mathilde tegutseb aastast 2001 Hellenurmes. Mathilde ühisnime all tegutsevad järgmised huviringid: Vanaaegsete seltskonnatantsude rühm Mathilde, kes sai sel aastal  20-ne aastaseks.Mathilde tantsib erinevate maade 19saj. lõpu ja 20saj. alguse seltskonnatantse. Naisrahvatantsurühm Helles, kes tegeleb nüüd selle nimel, et pääseda suurematele tantsupidudele. Mustlastantsurühm Sabrina, kes tantsib mustlastantsu sugemetega tantse ja on ka ise korraldanud suurejoonelise tantsulise lavastuse mustlaslegendide ainetel “Suur pidu mustlaslaagris”, kus oli palju tantsurühmi lähedalt ja kaugelt. Kõhutantsurühm Marbella  on rahvale armsaks saanud oma  idamaiste ja graatsiliste tantsudega.Linetantsurühm Fiiling tantsib kantri- ja linetantse. Sellel kultuurikolmapäeva kontserdil esinevad meil mustlastantsijad Sabrina, vanaegsete seltskonnatantsudega Mathilde mõisaprouad, idamaiste tantsudega kõhutantsurühm Marbella ja Marbella rühmast välja kasvanud Annika – esinejanimega Adira.

Järgnevalt saavad kirglikud mustlasmeeloodiad tantsuks Romaška ja Kumuška säravate tantsijate esituses. Keerlevad seelikud, lendlevad rüüsid, särtsakad tantsujalad ja punased roosid – mustlastants sel suveõhtul Elvas tõuseb taevani — toob ilu, sära ja rõõmu kõigi südamesse. Pärast kontserti oled sa rikkam, ilusam ja õnnelikum kui tulles. See on sulaselge tõsi!

29. juuli – Kontsert ja simman Konguta Rahvamaja kollektiividega

5. august – Tantsuklubi rahvamuusikutega, tantse õpetab Ülo Saaremõts

12. august – Kontsert Puhja Seltsimaja kollektiividelt

19. august – Kontsert Rõngu Rahvamaja kollektiividelt

26. august – TÜ Tartu Observatooriumi bänd ja kosmosejutud