Kogupere jutu- ja muusika õhtu koos rahvatantsuga ”Meenutusi suvest”-JÄÄB ÄRA!

Kogupere jutu- ja muusika õhtu koos rahvatantsuga ”Meenutusi suvest”-JÄÄB ÄRA!

Aasta 2020 on Eesti rahvajutu aasta. Selle raames kutsume Sind kogupere üritusele, kus saavad kokku jutt, muusika ja rahvatants.

Esinevad muusik Kulno Malva, jutuvestja Piret Päär & Rahvatantsurühm Torbikud.

Kulno on akordionist ja pärimusmuusik, kes lisaks akordionile mängib ka torupilli, vilesid, karmoškat, sansulat ja okariinasid. Ta on mänginud mitmetes ansamblites nagu Svjata Vatra, Lepaseree ja Nikns Suns, kuid on välja andnud ka kaks sooloplaati. Hetkel tegutseb ansamblis Rifarrica.

Koos Piretiga esinedes otsib ta jutulugudele muusikalist jätku või kutsub kuulaja vahelduseks helimaastikele rändama.Piret Päär on lugude jutustaja ja koolitaja. Ta on kolmkümmend aastat vedanud lugude jutustamise alast tegevust Eestis. Piret on kasvanud kogukonnas, kus lugude jutustamise traditsioon oli veel täies elujõus. Lapsepõlves kuuldud lood ja jutustajad häälestanud ta kõrva lugude lainele ja teinud lugude jutustamise teema tema jaoks südameasjaks. Hääde lugude ja vestjate äratundmisel on tal absoluutne kuulmine.

Rahvatantsurühm Torbikud on Tartu kollektiiv, kes on tegutsenud üle 10.aasta. Juhendajateks on Ave Anslan & Kati Grauberg-Longhurst. Tantsime nii autoritantse, kui ka folkloorseid. Erinevaid lavasid ja muruplatse oleme vallutanud nii kõikidel üle-eestilistel kui ka maakondlikel tantsupidudel.

Uksed avatakse kell 12.30

Pileti saab osta kohapeal sularahas. Tavapilet 5€, õpilane/pensionär 3€