“IGATSUSED. TEADAGI KELLE JÄRELE”

“IGATSUSED. TEADAGI KELLE JÄRELE”

Jüri Kaldmaa lavaversioon Jaan Kruusvalli näidendi „Mälestused. Ainult ei tea millest” ja teiste tekstide ainetel, kahes vaatuses vaheajaga.

Lavastaja Jüri Kaldmaa:„Kruusvalli tegelased… 30-aastased Naima ja Mattias ning 70-aastane André. Absoluutne lootusetus… Ja Jumala puudumine… Kas hüppame koos Türisalu pangalt alla? Ma ei saanud sellega leppida. Seepärast ka igatsused Jumala järele.”

Ahti Vainura kirjutas lavastuse kohta:„Lugu algab Aadama ja Eevaga. Kiusatuse ja patu sünd, Jumalariigist lahkumine ja selle maapealsed otsingud. Populistlikku teatrit siit tõesti ei leia nagu lavastaja kavalehes ka lubanud on. Polariseerumine on terav, pooltoonideta. Ühel pool patune maailm, kandjateks alkohol, naised ja riiklik haridussüsteem; neile vastandub Õpetus: „Elu ainukene mõte on jõuda Jeesuseni, elada Temas, käia Temaga, ülistada ja kuulutada Teda.” Pühakirja tugevad ohjad, mis ühiskondi aastatuhandeid ohjanud, hoiavad tugevalt koos ka antud lavalugu. Vana Testamendi imperatiivsus vaheldub Arvo Pärdi helidega, Tartu koolivõrgule antakse tuld Pink Floydi saatel, peaosalise toovad viinanokaudist välja Timo Lige palad.”

Lavastaja: Jüri Kaldmaa.

Mängivad: Helle Laanes, Indrek Tobre ja Rein Annuk.

Video, valgus ja heli: Indrek Tobre.

https://www.youtube.com/watch?v=nconIL245pE