Hartwin Dhoore plaadiesitlustuur “Waterman”
Hartwin Dhoore plaadiesitlustuur “Waterman”
Belgia lõõtsamees Hartwin Dhoore jõuab oma soolokontserdiga Randu! Oktoobrikuu alguses värske debüütalbumi avaldanud Hartwin esineb Rannu Rahvamajas juba 26. novembril kell 19.00.
Debüütalbum “Waterman” nautimiseks: https://spoti.fi/3dFkKsbAvasta Hartwini kodulehte: http://hartwindhoore.com/shopTuuri korraldab: http://folkmassidesse.ee/
* * * * * *
HARTWIN DHOORE – AKORDIONIST & HELILOOJA Olles sündinud Sint-Lievens-Houtem’is Belgia flaami regioonis, kasvas Hartwin ülesperekonnas, kus muusika tegemist igati toetati ning pärimusmuusikat võis pidevaltkuulda. 8-aastaselt astus ta muusikakooli, kus võttis samaaegselt nii muusikateooriakui ka klahvakordioni tunde. 2005. aastal jättis Hartwin muusikakooli sinnapaika,vahetas klahvakordioni diatoonilise akordioni vastu ning õppis CD-plaate kuulatesning ühes teistega improviseerides kuulmise järgi mängima. Viis aastat hiljem alustasta rahvusvahelisel folgilaval oma teed professionaalse muusikuna.Hartwin on traditsioonilisest euroopa muusikast inspireerituna loonud omaendahelikeele. Tema originaallooming on leidnud tee laia publikuni tänu esinemistele ülekogu Euroopa, Kanada ja USA.2011. aastal kohtas Hartwin Belgias Genti linnas Leana Vapperit, Saaremaalt päritrahvalauljat ja torupillimängijat. Peagi alustasid nad ühise duona esinemist ning neliaastat hiljem Leana ja Hartwin abiellusid. 2015. aastal otsustasid nad kolidaSaaremaale, millest sai nende elupaik ning inspiratsioon 2019. aastal ilmunudalbumiks „Kodu“.Koos on nad esinenud mitmetel suurtel Eesti pärimusmuusikafestivalidel: ViljandiFolgil, Viru Folgil, Hiiu Folgil, Seto Folgil, mitmetel merepäevadel, Tallinn MusicWeek’il ning paljudel teistel.Lisaks on Hartwin avaldanud ka oma noodiraamatu nimega „Out of the box“ (tõlge:„Kastist väljas“), mis sisaldab sadat originaalviisi, millest paljud on kirjutatud justSaaremaal inspireerituna sealsest ümbrusest.Tema esimene sooloalbum „Waterman“ sisaldab kümmet peent õrnalt kuidsüdantliigutavalt mängitud meloodiat. Albumi pealkiri viitab Hartwini tähtkujule –veevalaja, mis on hollandi keelest inglise keelde tõlgituna „Waterman“.