Film “KÕRB”

Film “KÕRB”

EFTA – Eesti filmi- ja teleauhind (Eesti), 2022, Parim mängufilm; Parim operaator: Sten-Johan Lill

Film räägib loo naisajakirjanikust Ingridist (Frida Westerdahl), kes on töölähetusel apokalüptilisel – inimestest ja seadustest hüljatud Siinail, ning võetakse pantvangi rühma Palestiina meeste poolt ja peidetakse kõrbesse. Peagi leiab Ingrid end aga armumas vangistajatest kõige sümpaatsemasse – Alisse (Ali Suliman). Jõugu juhil Moussal (Firas Taybeh) tekivad koheselt olukorda aimates kahtlused, et armumine võib tuua kaasa reetmise. Kõik see muudab olukorra aga aina keerulisemaks ning järjest küsitavamaks muutub, kas Ingridil üldse õnnestub eluga pääseda.

Režissöör ja stsenarist Kadri Kõusaar (”Ema” – Eesti nominent võõrkeelse filmi Oscarile; ”Kohtumõistja” – esilinastus Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil; “Magnus” – esilinastus Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis).

Osatäitjad Frida Westerdahl, Ali Suliman (“200 meetrit”, “Paradise now”), Firas Taybeh, Magnus Krepper (“The Unlikely Murderer”, “Astrid Lindgreni rääkimata lugu”) ja Jessica Grabowsky (“Kus kõndisime kunagi”, “Tom of Finland”).

Filmi “Kõrb” algidee tekkis Kadri Kõusaarel juba 2012. aastal, ja on inspireeritud tema enda mõtetest ja rännakutest Egiptuses ja Jordaanias. See on armastuslugu kahest üksikust hingest, kes leiavad teineteist kõrbes.

Filmi režissöör selgitab teema valikut: “Olen Lähis-Ida vastu huvi tundnud juba kakskümmend aastat ja seal natuke ka ringi reisinud. Kõrbes on väga erilaadne meeleolu – seal saab hing sõna otseses mõttes lennata.”

Film valmis Eesti-Rootsi-Soome koostöös. Filmi produtsent on Aet Laigu, kaasprodutsendid Charlotte Most, Maria Larsson Guerpillon, Merja Ritola ja Essi Haukamaa. Filmi valmimist kaasrahastasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Creative Europe. Filmi tootis Meteoriit ja levitab ACME Film

Kestus: 92 minutit

Pääse: 5.-/4.-€