Etendus Kuressaare valge eesel

Etendus Kuressaare valge eesel

Autor Loone Ots. Loo inspireeris Eleanor Farjeoni noortejutt. Etendus kutsub vaatama endasse, mõtlema väärtushinnangutele ja suhtumistele, kõigele, mis meie elus on tegelikult oluline. Lavastaja: Helika Gustavson-Rätsep, tantsujuht: Tatjana Sibiljova. Kaasa mängivad nii täiskasvanud kui ka õpilastest näitlejad.

Tore poiss Henri on klassis kogu tublidusest hoolimata tõrjutud. Miks? Tal pole uhket nutitelefoni ega vanematel kallist autot, millega kallisse spaasse sõita. Ta isa on hoopis töötu. Kui teised jälle oma asjadega kelgivad, teatab poiss, et tal on Kuressaares valge eesel. Siit hakkab hargnema soe ja armas lugu, milles tähtsat osa mängivad ka Õpetaja, head peresuhted ning sõprus.

Mängivad: Kaur Kärner, Laura Elsa Nacke, Lenna Lotta Urmann, Hele Mai Sõrmus, Tatjana Sibiljova, Helika Gustavson-Rätsep, Tarmo Rätsep, Mattias Tääts,  Mathias Matjus.

Etendusele ootame koolieelikuid, 1.—5. klassi õpilasi ning loomulikult ka nende vanemaid ja õpetajaid.

Etenduse kestvus on 40 minutit.

Pilet maksab 2.- eurot. Kogu tulu läheb Tartu Maarja ajaloolise kirikuhoone taastamiseks. Tartu Maarja kirik on meie laulupeokirik. Seega on tulijatel hea võimalus teha laulu- ja tantsupeoaasta lõpetuseks pisike annetus.

Maarjateater on tegutsenud juunist 2018. Selle aja jooksul on lavale jõudnud kogupere lustimäng „Kessleri viled ehk Orelimeistri pöörane päev“ (2018, Kärla külateatrite festivali noore näitleja preemia), jõuluetendus “Rupertuse heategu” (2018) ja J. V. Jannnseni 200. sünnipäevale pühendatud naljamäng „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“ (2019).

Loe lähemalt: https://www.facebook.com/pg/maarjateater/posts/?ref=page_internal