Emadepäevale pühendatud kontsert DUO RUUT

Emadepäevale pühendatud kontsert DUO RUUT

Eesti muusikamaailma noored säravad tähed esinevad Konguta rahvamajas.

Nende muusika ja esitusviis on ainulaadne maailmas. “Köitvate helidega ühes on tähendus. Vanadelt külalaulikutelt pärit lugude arhailisuse all peitub miski sügav, aegadeülene, samastutav.”- Müürileht

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid – nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

Duo Ruut oma võrdlemisi lühikese tegutsemisaja jooksul jõudnud esinema muuhulgas valdkonna mainekaimatele festivalidele nagu Celtic Connections Glasgows või Sharq Taronalari Festival Usbekistanis, aga ka näiteks minituurile Jaapanis või hoopiski Eesti Vabariigi aastapäeva kontsertaktusele. Samuti on Duo Ruut leidnud positiivset kajastust erinevais meediakanaleis, sealhulgas mainekas UK ajakirjas The List või NTS raadios, rääkimata kodumaisest meediast.

2019. aasta detsembris ilmus Duo Ruudu debüütalbum “Tuule sõnad”, mis leidis kiirelt tee paljude kuulajateni nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad. Nii pälvis Duo Ruut Etnokulpidel 2020 Aasta debüütalbumi tiitli ning see on Eesti Muusikaauhindadel 2021 nomineeritud Aasta Debüütalbumi ning Aasta Etno/Folk albumi tiitlile.2021. aasta suvel ilmus Duo Ruudu lühialbum “Kulla Kerguseks”.

Kuula lühialbumit “Kulla kerguseks” siit: bit.ly/streamnewEP

Kuula esikalbumit siit: http://bit.ly/tuulesonad

Vaata videosid siit: https://www.youtube.com/watch?v=UR3HVWJWEX8