Emadepäeva klassikamuusika kontsert

Emadepäeva klassikamuusika kontsert

Tervitame kõiki emasid meeleoluka kontserdiga Elva Kultuurikeskuses!

Kontserdil astuvad üles armastatud solistid — sopran Kristina Vähi ja bariton Aare Saal, keda saadab klaveril pianist Piia Paemurru. Esitusele tulevad aariad ja duetid Mozarti ooperitest „Don Giovanni“ ja „Figaro pulm“, Rossini ooperist „Sevilla habemeajaja“, Kálmáni operetist „Silva“ jm, lisaks kõlavad numbrid populaarsetest muusikalidest, kaunis itaalia muusika heliloojatelt Bixio, Tosti jt.  

Sopran Kristina Vähi on tunnustatud ooperi-, opereti- ja muusikalisolist, kes on töötanud Rahvusooperis Estonia ja laulnud Teater Vanemuise etendustel, Kuressaare Ooperipäevadel ja paljudel teistel festivalidel. Samuti on teda kutsutud laulma paljudesse muusikalidesse. Vähi rollide hulka kuuluvad: Adina (Donizetti „Armujook“), Oscar (Verdi „Maskiball“), Mozarti rollidest Zerlina, Esimene daam ja Despina („Don Giovanni“, „Võluflööt“, „Così fan tutte“), Lucy, Monica ja Miss Pinkerton (Menotti „Telefon“, „Meedium“, „Vanatüdruk ja varas“), Fanny ja Clorinda (Rossini „Abieluveksel“, „Tuhkatriinu“), Adele ja Gagliari (Strauss „Nahkhiir“, „Viini veri“), Lisa ja Stasi (Kálmán „Krahvinna Mariza“, „Silva“), Soulgirl ja Carlotta (Webber „Jesus Christ Superstar“, „Ooperifantoom“) jt.

Eesti baritonide raudvara Aare Saal on laulnud üle 40 ooperi- ja operetirolli nii Estonia kui ka Vanemuise lavastustes, samuti Läti Rahvusooperis, Leedu Ooperi- ja Balletiteatris, Firenze Linnateatris, Stockholmi Dramatiska Ensemble’is ning Malmö Ooperi- ja Muusikateatris. Tema rollide seas on nimiosad Verdi „Nabuccos“, Mozarti „Don Giovannis“, Tšaikovski „Jevgeni Oneginis“, Verdi „Rigolettos“, samuti Figaro (Rossini „Sevilla habemeajaja“), Escamillo (Bizet’ „Carmen“), Don Carlo, Rodrigo ja Amonasro (Verdi „Don Carlo“, „Maskiball“, „Aida“), krahv Almaviva (Mozarti „Figaro pulm“), Edwin (Kálmáni „Silva“) jpt. Saali repertuaari kuulub ka lai valik soolokavasid eesti, vene ja itaalia muusikast.

Pianist Piia Paemurru on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund, Mari Tampere-Bezrodny, Anna-Liisa Bezrodny, Andreas Lend jpt. Paemurru töötab alates 1986. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana ning 2016. aastast on ta kontsertmeister Teatris Vanemuine. Paemurru on esinenud solistina ning erinevate ansamblite koosseisudes Baltimaades, Skandinaavias, Saksamaal ja Venemaal.  Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (õp Mare Jõgeva) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, omandades bakalaureuse- ja magistrikraadi ooperilaulu erialal (õp Riina Airenne, prof Tamara Novitšenko). Vähi on täiendanud end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis ning osalenud mitmetes meistriklassides (Eva Märtson, Gerhard Kahry, Christina Deutekom, Rudolf Piernay, Ingrid Kremling, Judith Beckman, Matti Pelo, Monika Hauswalter). Vähi on võitnud I preemia Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel noorte lauljate konkursil (1996).

MUUSIKUTE FOND PLMF

www.plmf.ee