Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamine

Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamine

Olete oodatud tähistama oma riigi 106. sünnipäeva!

Oma keel ja kultuur on oma riigi tekkimise alusteks. Seetõttu olemegi seekordseteks esinejateks palunud Elva muusikakooli puhkpilliorkestri ja oma naiskoor Läte. Koos lauljate ja noorte muusikutega meenutame heliloojat ning koori- ja orkestrijuhti Aleksander Lätet, kes 145 aastat tagasi asus tööle Puhja. Just Puhjas asutas Aleksander Läte oma esimesed laulukoorid ja puhkpilliorkestri. Puhja on Kuldrannakese sünnikoht.

Omavalitsuse pidupäevatervitused toob kaasa vallavanem Priit Värv.

Pärast kontserti ootab pidupäevalisi väike suupistelaud ja enne koduteed süütame mälestusküünlad Vabadussõjas langenute ausamba juures.

24. veebruaril aga kaunistame Eesti kojad kolme koduvärviga. Möödub ju käesoleval aastal 140 aastat esimese sini-must-valge lipu valmimisest. 26. märtsiks 1884 valmis Karl August Hermanni abikaasa Paula eestvõttel ja Miina Hermanni (Miina Härma) ning Põltsamaa kihelkonna koolmeistri Gustav Beermanni tütre Emilie Beermanni kaasabil Eesti Üliõpilaste Seltsi lipp. 4. juunil 1884 õnnistas ja pühitses selle lipu Otepää kirikla saalis õpetaja Rudolf Kallas. 27. juunil 1922 võttis Riigikogu vastu Riigilipu seaduse, mis fikseeris sinimustvalge lipu staatuse riigilipuna.

ELAGU EESTI!