Duo Mänd ja Krüsban + Villu Talsi Kongutas

Duo Mänd ja Krüsban + Villu Talsi Kongutas

Juuni alguses sõidavad tuurile Duo Mänd & Krüsban ning Villu Talsi oma soolokavadega. Muusikud on lugusid välja valides võtnud fookusesse rannarahva muusika ning kaasa löövad ka kohalikud pillimehed, nii nooremad kui vanemad!

DUO MÄND & KRÜSBAN
Regina Mänd ja Kert Krüsban hakkasid kokku mängima Heino Elleri muusikakooli pärimusmuusika osakonnas õppides. Nende dialoog on nii laval kui tantsuolukorras hoogne ja ere ning seda ei peata isegi pidev viiulihäälestustega eksperimenteerimine! Oma kavasse on nad valinud nii teravaid eesti tantsulugusid, lemmikpalasid rootsi rahvamuusikast kui ka autoriloomingut. Maitsekad ja kerge krutskiga seaded viivad reisile kuhugi, kus lõõts kõlab kohati nagu rataslüüra ning viiul räägib julgeid lugusid kõigis viies keeles. Duo andis oma debüütplaadi välja 2021. aasta juulis ning see võtab kokku ansambel Duo Mänd/Krüsbani olemuse ja suhtumise pärimusmuusikasse – traditsioone austav, heatahtlik, tantsuline, robustne, peenetundeline ja väikese kiiksuga.

Regina Mänd – 5-keelne viiul, laul / Kert Krüsban – eesti lõõts, laul

VILLU TALSI
Villu Talsi on tuntud eelkõige ansambli Curly Strings liikmena, kuid tema sooloetteasteid kuuleb harva. Ja ega mandoliin tavapäraselt ju soolopill ei olegi, seda põnevam on kuulda, mis moodi Villu oma kaheksal keelel kuulajatele läheneb. Lääne-Eesti ja saarte tuuri jaoks on ta kavasse võtnud sealseid kohalikke pärimuslikke lugusid ning Virumaa poisina kõrvutab ta neid seikluslikult Põhja-Eesti muusikaga.