Kokkuvõtted XIII Mitteteatrite Festivalist

Avaldatud: 02.04.2019Tagasi
28. ja 29. märtsil oli Elva Kultuurikeskus otsast-otsani teatrit täis.
Toimus XIII Mitteteatrite Festival. 
TÄNAME KÕIKI OSALEJAID!
 Traditsiooniliselt on Elvas näitemängupäevi peetud 1996. aastast. Alates aastast 2006 laienes festival Elva piiridest väljapoole ja kannab Mitteteatrite Festivali nime.
Täna on festival tuntust kogunud üle Lõuna-Eesti. Seekord oli osavõtjaid Jõgeva-, Valga-, Võru- ja Tartumaalt. Kokku osales 21 asutust 32 etendusega, osales 355 last ja noort, neid juhendas 40 õpetajat-lavastajat.
Žüriis osalesid:   Anne-Mai Tevahi (luuletaja ja vabakutseline näitleja),
                            Mall Türk (Vanemuise haridus- ja noortetöö juht),
                            Anu Tonts (Vanemuise dramaturg).
Žürii andis kahe päeva jooksul välja 78 auhinnalist eripreemiat ja jagas kiidusõnu ning tähelepanekuid iga nähtud etenduse kohta. 
Kõik lapsed said lavalt tulles päevajuhtidelt (nõidadelt) kohukese lustilise lavamängu eest ja juhendajad spetsiaalselt selleks päevaks valminud keraamilise auhinnameene tehtud töö eest.
Pilte festivalil tegi fotograaf Marko Hõrak ja neid saab näha siit.
Filmis, pildistas Kayvo Kroon, helindas-valgustas Jüri Lamp. Kayvo Krooni pilte saate näha siit
Toetas Kultuurkapital, Kultuuriministeerium.

Tänan kõik osalejaid, organiseerijaid, abistajaid, toetajaid!
Kohtumiseni XIV Mitteteatrite Festivalil, märtsis 2020!

Kiidukirjad jagunesid järgnevalt:

KOLLEKTIIV

ASUTUS ETENDUS

KIIDUKIRJADE SAAJAD, 28.märts

Särakrõllid Nõo lasteaed Mõõtmatu Saaremaa Kelis Toova - tubli käivitaja
Mattias Valts - mehine jutuvestja
Trevor Aidmaa - muhe saarlane
Siilikeste rühm Elva Lasteaed Murumuna Mänguasjapoe saladus Liselle Laansoo - nagu päris!
Gretelle Pikkor - lavasära eest!
Mihkel Vahtla - super-robot!
Pähklipurejad Peedu Lasteaed Juss ja pühapäev Jako Jesper Aksjonov - tubli töö!
Marten Ebelmann - julge ja usin
Iida Hiir - väga armas kiisu!
Karukesed Elva Lasteaed Murumuna Murumuna Karukeste "Murumuna" - sõpruse preemia
Lorena Lilleorg - julge jänese preemia
Lenna Veskimets - julge jänese preemia
Lepatriinude rühm Elva Lasteaed Murumuna Lugu kommipaberist Delis Loorits - lavatäheke
Marleen Vinogradov - vahva Mari
Gregor Gimbutas - meeldejääv kommipaber
 Piilupartide rühm Murumuna Lasteaed Kessu ja Tripp Loore Konse - julge ja lennukas Kessu
Annilill Bianka Skalkina - terane trikitaja
Sille Kriis - stiilipreemia
Mattias Piiber - julge hunt
Asmus Bürkland - lõbus kloun
 Tähetäpsid Elva lasteaed Õnneseen Naeris Romet Narits - tubli näitleja
Kustav Kiisel - tubli näitleja
Iiris Vunk - tubli näitlejaRobin Põim - tubli näitleja
Vembutembud Elva lasteaed Õnneseen Tee tööd töö ajal, aja juttu jutu ajal. Stenver Valdmäe - meeldejääv politseinik
Heliis-Regina Jõgi - leidlik näitleja!
Ketter Kuudeberg - särav näitleja!
Elva Huvi-ja Koolituskeskuse näitering Elva Huvi-ja koolituskeskus Kavalus Meribel Aart - aruka eesli preemia
Mirtel-Mia Kivirähk - tubli tuttsaba
Eliis Kruus - suure karu preemia
Näitetrupp Puhas paber Vara Põhikool Tuhkatriinu Vara Põhikool - trupipreemia
Hingevärvid Tõrva noorteteater Väike Nõid Kelly Raudlam - hea näitlejatöö
Kris-Riin Veri - tubli lavapartneri preemia
Kristel voolaid - hea Paha rolli eest!
Kärjelind Tartu Mart Reiniku Kool Kiusupahad tuuled tembutavad Johanna Liiva - kiitus kandva rolli eest!
Maria Nemsitsveridze - kiitus kandva rolli eest!
Annaliisa Kivi - karakterrolli preemia
Palupera põhikooli näitering Palupera Põhikool Muidumaa Lisandra Jants - särtsaka rolli preemia
Noora-Liisa Mändmets - orgaanikapreemia
Rebeka Plaan - lennukas kommipaber
Konguta Kool 3.kl Konguta Kool Kuidas loomade järgi aastaid loendama hakati Uku Veli Õunapuu - näitlejapreemia
Mirtel.Mia Kivirähk - selge ja kõlava rolli eest
Uku Novikov - hea lavanärvi eest
Mikk Saarela- rolli valitsemise eest
Altermannide näitemängurühm 3.-5. klassile MTÜ Altermann Kummaline tüdruk, kes oskas kuulata Saamuel Auväärt - orgaanilise rolli eest
Miariin Pruulmann - näitlejapreemia
Arabella Antons - näitlejapreemia
Adeli Ilves - näitlejapreemia
Altermannide 6.-8. klassi rühm MTÜ Altermann Ajavargad
9.-11. klassi näitemängurühm MTÜ Altermann Saatuseoad Katariina Lorenz - näitlejapreemia

KOLLEKTIIV

ASUTUS ETENDUS

KIIDUKIRJADE SAAJAD, 29.märts

Pahupidi Pärlid J.V. Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikool Suur sõnadevabrik Pahupidi Pärlid - "…kirss, tolm, tool…" trupi ühispreemia
Ülenurme Gümnaasiumi algklasside draamaring Ülenurme Gümnaasium Kuldne valitsejanna Jan Erik Hermann - mehine meremees
Kristin Altsaar - loomulik rollilahendus
Gritt Kumari - säravad rollid
Pahupidi Pärlid 5. klass J.V.Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikool Pöialpoiss ja 7 lumivalget Kaarel Kristofer Kerge - filosoofiline Pöialpoiss
Sirle Engelhart - isuka mängu eest
Nelenora Poolak - ilmeka mängu eest
Minikungla MTÜ Kungla Ema, poeg ja arvuti Timmu Viilup - karakternäitleja preemia
(H)illar Hugo Treffneri Gümnaasium Ühesõnaga HTG (H)illar - hea energia preemia
Elo Saal - silmapaistev artist
Michelle Lukken - Silmapaistev artist
Luunja kümnendikud Luunja Keskkool Isa, tule vii mind koju Rasmus Muuli - salapärase rolli eest
Ülenurme Gümnaasiumi põhikooli draamaring Ülenurme Gümnaasium Kohtupäev Lisette Tammsalu - särava rolli eest
Dreamband MTÜ Kungla Öö vanaema juures Romet Lepik - karakternäitleja preemia
Emma Laureen Paul - vaikiva rolli preemia
Konguta Lavalapsed Konguta Kool / Konguta Rahvamaja Suveunistus Konguta Lavalapsed - ühishingamise preemia
Sten Kall - näitlejapreemia
Emili Külaots - näitlejapreemia
Liisa-Lotte Tork - näitlejapreemia
Pahupidi Pärlid 8.klass J.V.Veski nim Maarja-Magdaleena PK Mort Henri Poolak - veenva ebaluse preemia
Maarja Katariina Kerge - veenva rolli preemia
Keli-Kätlyn Saalits - värvika karakteri preemia
Orava Kooli näitering Orava Kool Kaasaegne muinasjutt Tenely Palu - orgaanilise näitleja preemia
Rain Oper - koomika preemia
Meremäe Kooli 5. ja 6.klass Meremäe Kool Teopoisi uni Meremäe Kooli "Teopoisi uni" - trupipreemia
Uku Pai - näitlejapreemia
Greete Hain - näitlejapreemia
Kuuste Kooli Näitering Kuuste Kool Olemisest nööpauguna Kuuste Kooli näitering rühmatöö - trupipreemia
MaxiKungla MTÜ Kungla Liivakastis Steven Elvet - näitlejapreemia
Kristo Põldsaar - näitlejapreemia

TAGASISIDE OSALEJATELT:


Aitäh Teile XIII Mitteteatrite Festivali eest!

Olen Teile ütlemata tänulik, sest iga kord kui me Elvasse Mitteteatrifestivalile tuleme (4.kord), tunneme end oodatuna ja kui lahkume, siis oleme pungil uusi mõtteid ja ideid, mida edasi teha!

Aitäh Teile ja Teie väga sõbralikule ja vastutulelikule meeskonnale! Eraldi tänu väga ilusate piltide eest! Kõik etendused tunduvad nende fotode peal nagu "päris" teater.

Just Mitteteatrite Festival annab meie kooli Pahupidi Pärlitele indu ja jõudu rõõmuga kooliteatrit teha!

Rõõmsat ja mõnusat kevadet! 

Kristi Jaanus, Pahupidi Pärlite juhendaja


Hästi suur tänu festivali eest! 

Soovin jõudu kogu meeskonnale!

Heade soovidega, Auli Tartust


Tänan teie meeskonda vahva traditsiooni eest.

Tervitustega, Siiri Põldsaar


Galerii