Elva linn 80

Elva linn 80

1938.aastal otsustas president Konstantsin Päts lihtsustada Eesti haldusjaotust ja kaotada alevid, nimetades need linnadeks. Otsus sobis hästi ka riigi 20.juubeli tähistamisega. Ühtekokku muudeti sel aastal linnadeks 14 asulat. Nende hulgas sai linnaõigused ka Elva, seda tähistavaks daatumiks 1.mai 1938.a. Sellest ajaloolisest daatumist möödub 80.aastat, mille raames toimub terve nädala jooksul rida erinevaid sündmusi, millest osa saada. 


Esmaspäev,
30.04.2018


Elva Gümnaasium kutsub teid Turuplatsi parki saama osa mitmekülgsest päevast, kus saab näha teadusteatri etteasteid, osaleda töötubades jpm. Info täieneb, hoidke end kursis. 

Teisipäev: Matkamaraton 2018
01.05.2018
Kell: 11

Matkamaraton 2018: Elva 80 

Sel aastal toimub Matkamaraton juba viiendat korda. Tähistamaks linna sünnipäeva, oleme selle aasta teekonna maha märkinud linna territooriumile. Matkamaratoni eesmärk on propageerida looduses liikumist kui tutvustada Elva puhkepiirkonda. Päevaprogrammi kuulub päevateekonna läbimine, mille juures on mänguline element või ettevõtete külastus. Varasematel aastatel on teekonnad viinud Elvast nii Hellenurme, Lukele, Mosinale kui Vellaverre. Osalejate arv on varieerunud 50 ja 120 vahel. Matkamaratoni lahutamatuks osaks on osalejate soojendus, matkasupp kui õnneloos. Väikestele matkasellidele on meil eraldi marsruut. 

Vajalik on eelregistreerimine
Täiendav info: www.elvaturism.ee või +372 7330 132

Kolmapäev: Elva laul 2018
02.05.2018
Kell 18

Juba üheksandat korda aset leidev konkurss, „Elva laul“, on sel aastal pühendatud Elva linn 80 ja Eesti Vabariik 100 juubelitele. Varasematel aastatel on auhindu noppinud Triin Norman, Malle Suiste, Merilin Sinikalda jt. teosed. Konkursi eesmärgiks on tunnustada ja leida väljund Elva ja selle lähiümbruse autorite loomingule, selgitada välja publiku lemmik ja eripreemiate saajad. Korraldajad kutsuvad osalema autoreid nii Elvast kui väljastpoolt Elvat. Ühe autori poolt võib konkursile esitada kuni kolm muusikapala. Viimane tähtaeg lugude esitamiseks on 25.aprill 2018. Muusikapalasid hindab žürii, selgitades välja parimad. Parimaid tunnustatakse ka vastavate preemiatega: I preemia, väärtusega 100€; II preemia, väärtusega 70€, III preemia, väärtusega 50€ ning publiku preemia, väärtusega 30€. Kontsert „Elva laul 2018“ leiab aset linna juubelinädalal, 3.mail 2018, kell 18:00.

Neljapäev: Peeter Oja stand-up etendud "Eestlased - erilised inimesed"
03.05.2018
Kell 19

Eestlased! Kes küll on need erilised inimesed?
Mis on meie olulised iseloomujooned?
Kuidas me tundume iseendile, kuidas paistame väljapoole?
Kuidas selgitada välismaa tuttavale lahti meie aastapäeva kontserti?
Mis meil viga on?
Mis asi see talupoja tarkus on?
Miks me armastame privaatsust?
Miks me oleme kinnised?
Kas me oleme kinnised?
Kust me tuleme? Kuhu me läheme?
Kuidas keel mõjutab mõtlemist?
Eestlane on fantastiline inimene!
Eestlane on müstiline inimene!
Eestlane on eriline inimene!

Laval: PEETER OJA

Reede: Konverents "Elva 80"
04.05.2018
Kell 11

Kuigi Elva linn on üsna noor, on tema halduskorralduses toimunud mitmeid muudatusi. Sündinud kolme mõisa ristumispaigas, olnud nii alev kui rajoon on tänaseks sündinud Elva vald. Selle kõige taustal ei ole ununenud kaunid metsapargid, soojad järvesilmad, meie tavad ja traditsioonid, mis nüüdseks saanud rikkamaks läbi naaberomavalitsuste. Vaatamaks tulevikku oleme korraldanud visioonikonverentsi, kus teemaks nii minevik kui tulevik. 


Reede: Sünnipäevakontsert ansambliga Noorkuu
04.05.2018
Kell 19

Laupäev: Elva Kodukandipäev
05.05.2018

Kell 9

Traditsiooniliselt kutsume teid tähistama Elva linna sünnipäeva kodukandipäeval. Programmis kevadlaat, kohalike kultuurikollektiivide etteasted, kus päeva juhivad Lahedad Mutid Lahedalt. Esindatud on suur hulk Elva kollektiive, kui on külalised Nõost ja Hellenurmest. Programmiga alustatakse kell 9:30. Päeva mahub veel sünnipäevakoogi meisterdamine, selguvad Lõuna-Eesti vägilased ning õhtu lõpetab ansambel Apelsin. 


Palju õnne Elva!